Հայ ռեժիսորների ֆիլմերը ներառվել են բուլղարական կինոփառատոնի պաշտոնական մրցույթում
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արմինե Անդայի «Թռչող տերևների երգը» անիմացիոն կարճամետրաժ և Վիկտորիա Ալեքսանյանի «Կապույտի միջով» կարճամետրաժ խաղարկային ֆիլմերն ընդգրկվել են Ամերիկյան կինոակադեմիայի որակավորման՝ Բուլղարական In The Palace International Short Film Festival կինոփառատոնի պաշտոնական մրցույթում։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնը` շեշտելով, որ կինոնկարները նկարահանել է «Հոշկի ֆիլմ» կինոընկերությունը: Ֆիլմերը պետական աջակցություն են ստացել:
In The Palace կարճամետրաժ ֆիլմերի միջազգային փառատոնը կայացած միջազգային փառատոն է, որը նվիրված է կարճամետրաժ ֆիլմերին և թվային արվեստին, ինչպես նաև ներկայացնում է հատուկ մրցութային ծրագրեր գեղարվեստական ֆիլմերի և ֆիլմաշարերի համար: Այն տեղի կունենա Բուլղարիայի Պեռնիկ քաղաքում:

Фильмы армянских режиссеров вошли в официальный конкурс Болгарского кинофестиваля
Короткометражный анимационный фильм Армине Анда «Песнь летящих листьев» и короткометражный фильм Виктории Алексанян «Сквозь синеву» вошли в официальный конкурс Международного фестиваля короткометражных фильмов In The Palace International Short Film Festival, квалифицированный Американской киноакадемией.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает Национальный киноцентр Армении, подчеркивая, что фильмы сняты кинокомпанией "Хошки фильм". Фильмы получили государственную поддержку.
Международный фестиваль короткометражных фильмов In The Palace — признанный международный фестиваль, посвященный короткометражным фильмам и цифровому искусству, и представляет специальные конкурсные программы для художественных фильмов и сериалов. Он пройдет в городе Перник, Болгария.