Թուրքիայի արևելքում 5,6 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է գրանցվել. կա զոհ և վիրավորներ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի Մալաթիա արևելյան նահանգում այսօր 5,6 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել։ Կա 1 զոհ, 69 վիրավոր:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում Է Sabah պարբերականը՝ վկայակոչելով Թուրքիայի տարերային աղետների և արտակարգ իրավիճակների հետևանքների վերացման վարչությանը:
Հաղորդվում է, որ երկրաշարժի էպիկենտրոնը գտնվել է Յեշիլյուրթ բնակավայրի շրջանում, յոթ կիլոմետր խորության վրա։ Ցնցումները զգացվել են նաև հարևան նահանգներում: Ըստ Յեշիլյուրթի քաղաքապետի՝ տեղեկություն է ստացվել 5-6 շենքի փլուզման մասին:
Թուրքիայի տարերային աղետների և արտակարգ իրավիճակների հետևանքների վերացման վարչությունը հայտնել է, որ ավերված շինություններում որոնողափրկարարական աշխատանքները շարունակվում են: 5 մարդ դուրս է բերվել փլատակներից: Մալաթիայի նահանգը փետրվարի 6-ին տեղի ունեցած երկու ավերիչ երկրաշարժերից տուժած 10 նահանգներից մեկն է: Ընդհանուր առմամբ, Թուրքիայում փետրվարի 6-ի երկրաշարժերի զոհերի թիվը գերազանցել է 44 հազարը։

На востоке Турции произошло землетрясение магнитудой 5,6: есть 1 погибший и раненые
Сегодня в восточной провинции Турции Малатья произошло землетрясение магнитудой 5,6. Один человек погиб, 69 ранены.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает издание «Sabah» со ссылкой на Департамент по ликвидации последствий стихийных бедствий и чрезвычайных ситуаций Турции.
Сообщается, что эпицентр землетрясения находился в районе поселка Ешилюрт, на глубине семи километров. Подземные толчки ощущались и в соседних провинциях. По словам мэра Ешилюрта, поступила информация об обрушении 5-6 домов.
Департамент по чрезвычайным ситуациям и стихийным бедствиям Турции сообщил, что поисково-спасательные работы в развалинах зданиях продолжаются. Из-под завалов вынесли 5 человек. Провинция Малатья - одна из 10 провинций, пострадавших от двух разрушительных землетрясений 6 февраля. В целом число жертв землетрясений 6 февраля в Турции превысило 44 000 человек.