Թուրքիայում տեղի ունեցած նոր երկրաշարժերի հետևանքով կա 6 զոհ
Ստորգետնյա ցնցումների էպիկենտրոնները գտնվել են համապատասխանաբար Դեֆնե և Սամանդաղ քաղաքներում: Առաջին երկրաշարժի օջախը գտնվել է 16,74 կմ խորության վրա, երկրորդինը՝ 7 կմ։ Այս մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով Hurriyet պարբերականին:
Թուրքիայի ներքին գործերի նախարար Սուլեյման Սոյլուն հայտնել էր, որ առնվազն 3 մարդ զոհվել է, 213 հոգի վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց: Նրա խոսքով՝ երեք ավերված շինությունների փլատակներում որոնողափրկարարական աշխատանքներ են ընթանում։ Ըստ պարբերականի՝ որոնողափրկարարական աշխատանքներից հետո փլատակներից դուրս է բերվել ևս 3 հոգու մարմին:
Anadolu գործակալությունն իր հերթին հաղորդում է, որ երկրաշարժը զգացվել է Հաթայի հարևան նահանգներում, ինչպես նաև Սիրիայում, Լիբանանում, Հորդանանում, Իրաքում, Պաղեստինում և Իսրայելում։
Թուրքիայի փոխնախագահ Ֆուաթ Օքթայը բնակիչներին հորդորել է չմոտենալ վնասված շենքերին։
Փետրվարի 6-ին Թուրքիայի Քահրամանմարաշ նահանգում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժի հետևանքով Թուրքիայում և հարևան Սիրիայում զոհերի թիվը շուրջ 46 հազար է, որոնցից գրեթե 41 հազարը՝ Թուրքիայում:

В результате новых землетрясений в Турции погибли 6 человек
Эпицентры подземных толчков находились в городах Дефне и Самандаг. Очаг первого землетрясения располагался на глубине 16,74 км, второго – на глубине 7 км. «Арменпресс» сообщает об этом, со ссылкой на издание «Hurriyet».
Министр внутренних дел Турции Сулейман Сойлу сообщил, что, погибли, по меньшей мере, 3 человека, 213 человек доставлено в больницу. По его словам, на развалинах трех разрушенных зданий ведутся поисково-спасательные работы. По данным периодических изданий, после проведения поисково-спасательных работ из-под завалов извлечены тела еще 3 человек.
Агентство «Anadolu» сообщает, что землетрясение ощущалось в соседних с Хатаем районах, также в Сирии, Ливане, Иордании, Ираке, Палестине и Израиле.
Вице-президент Турции Фуат Октай призвал жителей не приближаться к поврежденным зданиям.
В результате разрушительного землетрясения, произошедшего в провинции Кахраманмараш Турции 6 февраля, число пострадавших в Турции и соседней Сирии составило около 46 000, из них почти 41 000 - в Турции.