Հայաստանի պաշտպանության նախարարն ընդունել է Հնդկաստանի դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը փետրվարի 10-ին ընդունել է ՀՀ-ում Հնդկաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Կիշան Դան Դեվալին` Հայաստանում առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, նախարարը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին իր գործունեության ընթացքում պաշտպանության բնագավառում հայ-հնդկական համագործակցության զարգացման գործում ունեցած զգալի ավանդի համար:
Դեսպանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել պաշտպանության նախարարին համագործակցության համար և վստահություն հայտնել, որ այն կշարունակի զարգանալ: ՀՀ պաշտպանության նախարարը դեսպանին մաղթել է հաջողություն և նորանոր ձեռքբերումներ հետագա գործունեության ընթացքում:

Министр обороны Армении принял посла Индии
Министр обороны Армении Сурен Папикян 10 февраля принял Чрезвычайного и Полномочного посла Индии в Армении Кишана Дана Девала по случаю завершения его миссии в Армении.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО, министр поблагодарил посла за весомый вклад в развитие армяно-индийского сотрудничества в сфере обороны.
Посол поблагодарил министра обороны за сотрудничество и выразил уверенность, что оно и впредь будет развиваться. Министр обороны Армении пожелал послу успехов и новых достижений в его дальнейшей деятельности.