Հայաստանի պաշտպանության նախարարն ընդունել է Հնդկաստանի դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը փետրվարի 10-ին ընդունել է ՀՀ-ում Հնդկաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Կիշան Դան Դեվալին` Հայաստանում առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, նախարարը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին իր գործունեության ընթացքում պաշտպանության բնագավառում հայ-հնդկական համագործակցության զարգացման գործում ունեցած զգալի ավանդի համար:
Դեսպանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել պաշտպանության նախարարին համագործակցության համար և վստահություն հայտնել, որ այն կշարունակի զարգանալ: ՀՀ պաշտպանության նախարարը դեսպանին մաղթել է հաջողություն և նորանոր ձեռքբերումներ հետագա գործունեության ընթացքում:

YEREVAN, FEBRUARY 10, ARMENPRESS. On February 10, Minister of Defense of Armenia Suren Papikyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of India to Armenia Kishan Dan Deval on the occasion of completing his mission in Armenia.
As ARMENPRESS was informed from the Ministry of Defense, the Minister thanked the Ambassador for his significant contribution to the development of Armenian-Indian cooperation in the field of defense.
The Ambassador, in turn, thanked the Minister of Defense for the cooperation and expressed confidence that it will continue to develop. The Minister of Defense of the Republic of Armenia wished the Ambassador success and new achievements in his future activities.