Էրդողանը ժամանել է երկրաշարժից տուժած Գազիանթեփ քաղաք և նոր տվյալներ հայտնել զոհերի թվի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն այսօր՝ երկրորդ օրն անընդմեջ, շարունակում է այցելել հանրապետության՝ երկրաշարժից տուժած տաածաշրջաններ, նրա ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել երկրի հարավ-արևելքում գտնվող Գազիանթեփի օդանավակայանում։ Այդ մասն «Արմենպրես»-ը տեղեկանում Է ТАСС գործակալությունից:
Ինչպես հայտարարել Է նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը, Թուրքիայի հարավ-արևելքում տեղի ունեցած երկրաշարժի զոհերի թիվը գերազանցել է 14 հազարը։
«Այս պահին զոհերի թիվը հասել է 14 014-ի, վիրավորվել է 63 794 մարդ: Ավերվել է 6 444 շենք», - նշել է Էրդողանը երկրաշարժից տուժած Գազիանթեփում։

Эрдоган прилетел в город Газиантеп, пострадавший от землетрясения
Президент Турции Тайип Эрдоган продолжает в четверг, второй день подряд, посещать пострадавшие от землетрясения регионы республики, самолет с ним на борту приземлился в аэропорту Газиантеп на юго-востоке страны, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Число погибших в результате землетрясения на юго-востоке Турции превысило 14 тыс. заявил в четверг президент страны Реджеп Тайип Эрдоган.
"На данный момент число погибших достигло 14 014, ранения получили 63 794 человека. Разрушено 6 444 здания", - отметил Эрдоган, который находится в Газиантепе, пострадавшем от землетрясения. Трансляция велась телеканаломТRТ.