Իրանը մեղադրում է Իսրայելին Սպահանի զինամթերքի գործարանի վրա ԱԹՍ-ով հարձակման մեջ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանը մեղադրել է Իսրայելին Սպահան քաղաքի ռազմական օբյեկտի վրա անօդաչու թռչող սարքով հարձակման փորձի համար: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է BBC-ն:
ՄԱԿ-ում Իրանի դեսպանն ասել է՝ բացահայտումները ցույց են տալիս, որ Իսրայելը պատասխանատու է այդ ագրեսիայի փորձի համար: Նա նաև ասել է, որ Իրանն իրեն իրավունք է վերապահում վճռականորեն պատասխանել Իսրայելի ցանկացած սպառնալիքի կամ անօրինական գործողության:
Իսրայելը ոչ հաստատել, ոչ հերքել է հարձակման հետևում կանգնած լինելը :
Սպահանում հունվարի 28-ին անօդաչու թռչող սարքերով հարձակում էր իրագործվել իրանական զինամթերքի գործարանի վրա։ Իրանի հակաօդային պաշտպանության համակարգը խոցել էր ԱԹՍ-ները։

Iran accuses Israel of attacking ammunition factory in Isfahan with drones
YEREVAN, FEBRUARY 2, ARMENPRESS. Iran has accused Israel of attempting to attack a military facility in the city of Isfahan with drones, ARMENPRESS reports, BBC informed.
Iran's Ambassador to the UN said that the findings show that Israel is responsible for the attempted aggression. He also said that Iran reserves the right to respond decisively to any threat or illegal action by Israel.
Israel has neither confirmed nor denied being behind the attack.
On January 28, an attack by drones was carried out on the Iranian ammunition factory in Isfahan. Iran's anti-aircraft defense system shot down the UAVs.