Լիահույս եմ՝ համատեղ ջանքերով նոր լիցք կհաղորդենք մեր հարաբերություններին. Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ավստրալիայի վարչապետին
ԵՐԵՎԱՆ,26 ՀՈՒՆՎԱՐԻ,ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ավստրալիայի Միության վարչապետ Էնթոնի Ալբանիզին՝ ազգային տոնի առթիվ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ կառավարության տարածած հաղորդագրությունից, ուղերձում նշված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Ավստրալիայի բարեկամ ժողովրդին ազգային տոնի՝ Ավստրալիայի օրվա կապակցությամբ:
Դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր Հայաստանն ու Ավստրալիան զարգացրել են երկկողմ բարեկամական կապեր` կիսելով ընդհանուր արժեքներ ու նպատակներ: Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք նոր լիցք կհաղորդենք մեր հարաբերություններին՝ ի շահ մեր ժողովուրդների:
Ավստրալիայի մեծաթիվ հայ համայնքը, որը զգալի դերակատարում ունի ավստրալիական հասարակական-քաղաքական կյանքի բոլոր ասպարեզներում, ևս կարևոր խթան է մեր միջպետական փոխգործակցության զարգացման և ամրապնդման գործում:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Ավստրալիայի բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և երջանկություն»:

Armenian PM congratulates PM Anthony Albanese on Australian national holiday, expresses hope for intensification of ties
YEREVAN, JANUARY 26, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to Anthony Albanese, Prime Minister of the Commonwealth of Australia, on the occasion of the national holiday.
I warmly congratulate you and the friendly people of Australia on the occasion of the national holiday, Australia Day.
Since the establishment of diplomatic relations, Armenia and Australia have developed friendly bilateral ties, sharing common values and goals. I sincerely hope that with joint efforts we will give a new charge to our relations for the benefit of our peoples.
The large Armenian community in Australia, which plays a significant role in all spheres of Australian social and political life, is also an important stimulus for the development and strengthening of our interstate cooperation.
I wish you good health and new success, and prosperity and happiness to the friendly people of Australia,” PM Pashinyan said in the message published by his office.