ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը ցավակցել է Նիկոլ Փաշինյանին 15 զինծառայողների ողբերգական մահվան կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Թասմագամբետովը ցավակցել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ 15 հայ զինծառայողների ողբերգական մահվան կապակցությամբ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀԱՊԿ-ի մամուլի ծառայությունից:
«Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության քարտուղարության և անձամբ իմ անունից անկեղծ ցավակցություն եմ հայտնում 2023 թվականի հունվարի 19 գիշերը Գեղարքունիքի մարզում բռնկված հրդեհի պատճառով Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի 15 զինծառայողների մահվան կապակցությամբ: Մենք խորը վշտով ենք ընդունել զինծառայողների ողբերգական մահվան մասին լուրը: Կիսում ենք զոհերի ընտանիքների, հարազատների և մտերիմների անդառնալի կորստի ցավը և աջակցության խոսքեր ենք փոխանցում նրանց համար այս դժվար պահին: Տուժածներին և վիրավորներին մաղթում ենք շուտափույթ ապաքինում»,- ասված է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի ուղերձում:

CSTO Secretary General expresses condolences to Armenian PM on deadly barracks fire
YEREVAN, JANUARY 19, ARMENPRESS. The Secretary General of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) Imangali Tasmagambetov conveyed condolences to Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on the tragic death of 15 servicemen.
“On behalf of the Collective Security Treaty Organization and myself, I am expressing sincere condolences on the death of 15 servicemen of the Armed Forces of the Republic of Armenia as a result of a fire in the province of Gegharkunik on January 19. We were deeply grieved to hear about this news. We share the pain of the irretrievable loss of the families and friends of the victims and express words of support at this difficult moment. We wish speedy recovery to those injured,” the CSTO Secretary General said in a telegram.