ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը ցավակցել է Նիկոլ Փաշինյանին 15 զինծառայողների ողբերգական մահվան կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Թասմագամբետովը ցավակցել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ 15 հայ զինծառայողների ողբերգական մահվան կապակցությամբ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀԱՊԿ-ի մամուլի ծառայությունից:
«Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության քարտուղարության և անձամբ իմ անունից անկեղծ ցավակցություն եմ հայտնում 2023 թվականի հունվարի 19 գիշերը Գեղարքունիքի մարզում բռնկված հրդեհի պատճառով Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի 15 զինծառայողների մահվան կապակցությամբ: Մենք խորը վշտով ենք ընդունել զինծառայողների ողբերգական մահվան մասին լուրը: Կիսում ենք զոհերի ընտանիքների, հարազատների և մտերիմների անդառնալի կորստի ցավը և աջակցության խոսքեր ենք փոխանցում նրանց համար այս դժվար պահին: Տուժածներին և վիրավորներին մաղթում ենք շուտափույթ ապաքինում»,- ասված է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի ուղերձում:

Генеральный секретарь ОДКБ выразил соболезнования Николу Пашиняну в связи с трагической гибелью 15 военнослужащих
Генеральный секретарь Организации Договора о коллективной безопасности Имангали Тасмагамбетов выразил соболезнования премьер-министру Армении Николу Пашиняну в связи с трагической гибелью 15 армянских военнослужащих. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает пресс-служба ОДКБ.
«Уважаемый Никол Воваевич,
От имени Секретариата ОДКБ и от себя лично выражаю искренние соболезнования в связи с гибелью 15 военнослужащих Вооруженных сил Республики Армения в результате пожара, произошедшего в воинской части ночью 19 января 2023 года в Гегаркуникской области.
Мы с глубокой скорбью восприняли весть о трагической гибели военных. Разделяем с семьями, родными и близкими погибших постигшую их горечь невосполнимой утраты и передаем слова поддержки в этот трудный для них час. Пострадавшим и раненым желаем скорейшего выздоровления», - говорится в послании генерального секретаря.