Պետք է անել ամեն ինչ, որ աշխարհում համերաշխություն լինի. Հայաստան-Մեքսիկա բարեկամական խմբի անդամները ծանոթացել են Եղեռնի մասին հավաստող փաստաթղթերին
ԵՐԵՎԱՆ,17 ՀՈՒՆՎԱՐԻ,ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեքսիկայի Պատգամավորների պալատի Մեքսիկա-Հայաստան բարեկամության խմբի նախագահ Բերենիսե Խուարես Նավառետեի գլխավորած պատվիրակությունը Հայաստան-Մեքսիկա բարեկամական խմբիանդամ Գուրգեն Արսենյանի ուղեկցությամբ հունվարի 17-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՀՀ ԱԺ-ից, պատվիրակության անդամները ծաղիկներ են խոնարհել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, լռությամբ հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը: Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում նրանք ծանոթացել են Եղեռնի մասին հավաստող փաստաթղթերին եւ գրառում կատարել Պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում:
«Այս ամենը տեսնելուց հետո կարող եմ ասել, որ ՄԱԿ-ում եւ այլ ատյաններում մենք շարունակելու ենք խոսել խաղաղության մասին: Պետք է անել ամեն ինչ, որպեսզի համերաշխություն լինի ամբողջ աշխարհում»,- ասել է Բերենիսե Խուարես Նավառետեն:

“Everything must be done in order to have solidarity in the whole world” – Mexican legislators visit Tsitsernakaberd
YEREVAN, JANUARY 17, ARMENPRESS. A delegation led by Chair of the Mexico-Armenia Friendship Group of the Chamber of Deputies of Mexico Berenice Juárez Navarrete visited the Tsitsernakaberd Armenian Genocide Memorial in Yerevan on January 17. The Mexican parliamentary delegation was accompanied by Member of Parliament Gurgen Arsenyan, a member of the Armenia-Mexico Parliamentary Friendship Group, the parliament’s press service said in a press release.
The members of the delegation laid flowers at the Eternal Flame in honor of the memory of the Armenian Genocide victims, and held a moment of silence. In the Armenian Genocide Museum-Institute they got familiarized with the historical documents on the Armenian Genocide and signed the Honorary Guest Book.
“Seeing all this I can say that in the UN and in other instances we’ll continue to speak about peace. Everything must be done in order to have solidarity in the whole world,” Berenice Juárez Navarrete said.