Fly Arna-ն փետրվարի 7-ից կմեկնարկի ուղիղ չվերթներ դեպի Նովոսիբիրսկ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդի (ԱՆԻՖ) եւ Air Arabia խմբի համատեղ ձեռնարկություն հանդիսացող Հայաստանի ազգային ավիափոխադրող Fly Arna ավիաընկերությունը փետրվարի 7-ից կմեկնարկի իր վեցերորդ կանոնավոր չվերթը՝ Երեւանից Նովոսիբիրսկ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ավիաընկերությունից, «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի եւ Նովոսիբիրսկի «Տոլմաչովո» միջազգային օդանավակայանի միջեւ շաբաթական երկու չվերթ կիրականացվի:
«Մոսկվայից, Սոչիից եւ Սանկտ Պետերբուրգից հետո Նովոսիբիրսկը Ռուսաստանի Դաշնության չորրորդ քաղաքն է, որտեղ Fly Arna-ն ուղիղ թռիչքներ կիրականացնի։ Այն ավանդաբար պահանջված ուղղություն է, եւ այս նոր ուղիղ թռիչքներով ազգային ավիափոխադրող Fly Arna-ն կստեղծի էլ ավելի շատ հնարավորություն այդ ճամփորդությունը կազմակերպել առավել հարմարավետ եւ մատչելի: Ինչպես արդեն նշել ենք, 2023-ին եւս հավատարիմ ենք մնալու մեր նպատակներին եւ շարունակելու ենք ընդլայնել թռիչքների աշխարհագրությունը», - ասել է Fly Arna-ի մամուլի խոսնակ Գայանե Անտոնյանը:
Fly Arna-ն հայկական ազգային ավիափոխադրողն է եւ Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդի (ԱՆԻՖ) եւ «Էյր Արաբիա» խմբի համատեղ ձեռնարկությունը: Տեղակայվելով Երեւանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում՝ Fly Arna-ն հետեւում է Air Arabia-ի հաջողված բյուջետային բիզնես մոդելին, որն առաջարկում է հարմարավետություն, հուսալիություն եւ արժեքավոր օդային փոխադրումներ:

«Fly Arna» с 7 февраля запускает прямые рейсы в Новосибирск
Национальная авиакомпания Армении «Fly Arna», совместное предприятие Государственного фонда интересов Армении (ANIF) и «Air Arabia Group», 7 февраля начнет выполнять свой шестой регулярный рейс из Еревана в Новосибирск.
Как сообщили «Арменпресс» в авиакомпании, рейсы между международным аэропортом «Звартноц» и Новосибирским международным аэропортом «Толмачево» будут выполняться с периодичностью два раза в неделю.
«После Москвы, Сочи и Санкт-Петербурга Новосибирск - четвертый город Российской Федерации, куда «Fly Arna» будет выполнять прямые рейсы. Это традиционно востребованное направление, и с новыми прямыми рейсами национальный авиаперевозчик «Fly Arna» создаст больше возможностей для более комфортной и доступной организации этих путешествий. Как мы уже говорили, мы остаёмся верны нашим целям и в 2023 году также продолжим расширять географию наших полетов», - сказала пресс-секретарь «Fly Arna» Гаяне Антонян.
«Fly Arna» - национальная авиакомпания Армении, совместное предприятие Армянского государственного фонда интересов (ANIF) и «Air Arabia Group». Базируясь в ереванском международном аэропорту «Звартноц», «Fly Arna» следует успешной бюджетной бизнес-модели «Air Arabia», предлагая комфорт, надежность и соотношение цены и качества авиаперевозок.