Ռոնալդուն կարող է վարձավճարով տեղափոխվել «Նյուքասլ»
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պորտուգալացի հարձակվող Քրիշտիանու Ռոնալդուն, որը պայմանագիր է կնքել Սաուդյան Արաբիան ներկայացնող «Ալ-Նասր» ակումբի հետ, կարող է վարձավճարով տեղափոխվել անգլիական «Նյուքասլ»:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին գրում է իսպանական Marca-ն: Ըստ պարբերականի՝ Ռոնալդուն կարող է տեղափոխվել անգլիական ակումբ, եթե թիմն այս մրցաշրջանի արդյունքներով կարողանա Չեմպիոնների լիգայի խաղարկության ուղեգիր նվաճել: Պարբերականի տեղեկություններով այդպիսի կետ կա «Ալ-Նասր»-ի հետ Ռոնալդուի պայմանագրում:
Անգլիական «Նյուքասլ» ակումբի սեփականատերերը ներկայացնում են Սաուդիան Արաբիայի ներդրումային ֆոնդը:
Քրիշտիանու Ռոնալդուն Սաուդյան Արաբիայի «Ալ-Նասր» ակումբ տեղափոխվեց 2022 թվականի ավարտին: Ֆուտբոլիստը կնքել է 2,5 տարվա պայմանագիր: Աշխարհի առաջնության մեկնարկից առաջ «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ը հայտնեց, որ երկկողմ համաձայնությամբ խզել են պայմանագիրը Քրիշտիանու Ռոնալդուի հետ: Պայմանագիրը խզելու պատճառը Ռոնալդուի սկանդալային հարցազրույցն էր, որում ֆուտբոլիստը խիստ քննադատության էր ենթարկել անգլիական ակումբի ղեկավարությանն ու գլխավոր մարզչին:

Cristiano Ronaldo's 'Newcastle United clause' in Al-Nassr contract comes to light
YEREVAN, JANUARY 3, ARMENPRESS. There is a clause in Cristiano Ronaldo's new contract at Al Nassr which means that he may be able to play in the Champions League again before his career comes to an end, according to Marca.
Ronaldo signed for the Saudi Arabian side last week after he struggled to find a club in Europe that would meet his expensive salary demands whilst also providing the right level of competition, Marca reports.
Furthermore, there is reportedly a clause in his contract that means ifNewcastle Unitedqualify for the Champions League this season, he can go on loan there as they are owned by the Saudi Arabian Public Investment Fund.
Ronaldohad hisManchester Unitedcontract terminated during the 2022 Qatar World Cup after he did an interview withPiers Morganin which he said that he does not respectUnitedcoachErik ten Hag.
There had already been friction between him and the club and the interview was the final straw.Unitedare now looking for another forward to replace him.