ՀՖՖ նախագահը ներկայացրեց անցած տարիներին արված աշխատանքը և անդրադարձավ ապագայի պլաններին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի կատարած աշխատանքը համադրելի է 2019 թվականին ընդունած ռազմավարությանը:
«Իմ նախագահության երեք տարիների ընթացքում ես և այն թիմը, որը հավաքվել է ՀՖՖ-ում, ավելի շատ փորձում են աշխատել, գործել ամենօրյա ռեժիմով: Մեր թիմի անդամներից շատերն ավելի շատ գործում են, որի վառ ապացույցը նախորդ տարին է, որի ընթացքում ՀՖՖ-ն և մեր գործընկերներ ակումբները հսկայական աշխատանք են կատարել, օրինակ` մանկապատանեկան ֆուտբոլում երեխաների ներգրավվածության, ենթակառուցվածքների զարգացման առումով: Այդ աշխատանքներն իրականում համադրելի են ՀՖՖ 2019 թվականին ընդունված ռազմավարության հետ»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ՀՖՖ 23-րդ ժողովի ընթացքում ունեցած ելույթում ասաց ՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանը:
Խոսելով հետագա ռազմավարության մասին` Արմեն Մելիքբեկյանը շեշտեց, որ ՀՖՖ-ն նպատակ ունի մինչև 2025 թվականը այժմ ներգրավված 5000 երեխաների թիվը հասցնել 10.000-ի: Ենթակառուցվածքներին անդրադառնալով՝ ՀՖՖ նախագահը շեշտեց, որ ցանկանում է ՈՒԵՖԱ-ի կողմից հավատարմագրված մարզադաշտերի քանակը 4-ից հասցնել 8-ի: Նոր 4 դպրոցներ կկառուցվեն, որից 3 ակադեմիաներ կլինեն մարզերում:
«Շնորհակալություն եմ հայտնում ՀՖՖ մեծ ընտանիքին, որոնք ավելի շատ գործում են, քան խոսում: Գալիք տարի մեր համատեղ աշխատանքի արդյունքները քաղելու ենք»,-շեշտեց նա:
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի 23-րդ ժողովին մասնակցում էին 27 անդամներից 21-ը: Ժողովին մասնակցում էր նաև ՖԻՖԱ-ի ներկայացուցիչը:

Президент ФФА представил работу, проделанную за прошедшие годы, и рассказал о планах на будущее
ЕРЕВАН, 28 ДЕКАБРЯ, АРМЕНПРЕСС. Работа, проделанная Федерацией футбола Армении, сопоставима со стратегией, принятой в 2019 году.
«За три года моего президентства я и команда, собравшаяся в ФФА, старались больше работать, работать ежедневно. Многие члены нашей команды делают больше, ярким доказательством чего является прошлый год, в течение которого ФФА и наши клубы-партнеры проделали огромную работу, например, в плане вовлечения детей в детско-юношеский футбол, развития инфраструктуры. Эти работы фактически сопоставимы со стратегией, принятой ФФА в 2019 году», - сказал в своем выступлении на 23-м заседании ФФА президент ФФА Армен Меликбекян, сообщает «Арменпресс».
Говоря о будущей стратегии, Армен Меликбекян подчеркнул, что ФФА ставит целью к 2025 году увеличить количество вовлеченных детей с 5 до 10 тысяч. Касаясь инфраструктуры, президент ФФА подчеркнул, что хочет увеличить количество аккредитованных УЕФА стадионов с 4 до 8. Будут построены 4 новые школы, 3 из которых будут академиями в марзах.
«Я благодарю большую семью ФФА, которая делает больше, чем говорит. В следующем году мы пожнем плоды нашей совместной работы", - подчеркнул он.
В 23-м заседании Федерации футбола Армении принял участие 21 из 27 членов. Во встрече также принял участие представитель ФИФА.