«Ամանորյա գավաթ» բասկետբոլի առաջնություն՝ պրոֆեսիոնալ ակումբների մասնակցությամբ. հասույթը տրամադրվելու է անվասայլակով բասկետբոլի ֆեդերացիային
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բասկետբոլի Կովկասյան լիգան, կանոնավոր առաջնությունից զատ, Երևանի քաղաքապետարանի հետ համատեղ առաջին անգամ կազմակերպում է «Ամանորյա գավաթ»՝ (Christmas cup) ՀՀ գործող պրոֆեսիոնալ ակումբների մասնակցությամբ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Երևանի քաղաքապետարանից:
Մրցաշարը տեղի կունենա դեկտեմբերի 24-ին և 25-ին, ժամը 17:00-ին՝ «Արենա դե ՏԷՑ» (հասցեն՝ Արցախի պողոտայի 4-րդ նրբանցք 4) մարզադաշտում։
Կիսաեզրափակիչ և եզրափակիչ ընթացակարգով անցկացվող խաղերին կմասնակցի կանոնավոր առաջնության 4 լավագույն հայկական թիմ (Mad Foxes, Vahakni City, New Bayazet, Dvin-Cilicia), որոնք կպայքարեն «Ամանորյա գավաթ»-ի (Christmas cup) համար:
Նախաձեռնությունն ունի բարեգործական բաղադրիչ և հասույթը տրամադրվելու է Հայաստանի անվասայլակով բասկետբոլի ֆեդերացիային:

Чемпионат по баскетболу «Новогодний кубок» с участием профессиональных клубов
ЕРЕВАН, 23 ДЕКАБРЯ, АРМЕНПРЕСС. Помимо регулярного чемпионата, Кавказская баскетбольная лига впервые организует «Новогодний кубок» ("Christmas cup") совместно с мэрией Еревана с участием действующих в Армении профессиональных клубов. Об этом сообщили «Арменпресс» в мэрии Еревана.
Турнир пройдет 24 и 25 декабря в 17:00 на стадионе «Арена де ТЭЦ» (адрес: 4-й переулок проспекта Арцаха).
В полуфинальных и финальных играх примут участие 4 лучшие армянские команды регулярного чемпионата (Mad Foxes, Vahakni City, New Bayazet, Dvin-Cilicia), которые сразятся за "Новогодний кубок".
Инициатива имеет благотворительную составляющую, и вырученные средства будут переданы Федерации баскетбола на колясках Армении.