Սուրեն Պապիկյանն ու ԶՈՒ շտաբի պետը հետևել են բնագծերում իրականացվող ինժեներական աշխատանքներին
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Նոյեմբերի 30-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ԶՈւ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանի ուղեկցությամբ, այցելել է N բանակային զորամիավորում։
«Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկանում է ՊՆ մամուլի քարտուղար Արամ Թորոսյանի ֆեյսբուքյան գրառումից:
Շրջայցի ընթացքում նախարար Պապիկյանը հետևել է բնագծերում իրականացվող ամրաշինական, կահավորման և ինժեներական աշխատանքներին։
Այնուհետև, Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է զորամիավորման ուսումնական գումարտակի զինվորների հետ։ Զրույցի ընթացքում, հետաքրքրվելով ժամկետային զինծառայողների ծառայությամբ, բարոյահոգեբանական վիճակով, ուսումնական գործընթացով, պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է մանրամասներ պաշտպանական ոլորտում իրականացվող բարեփոխումների և ներդրվող նոր ծրագրերի վերաբերյալ։
Շրջայցի ավարտին պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ծանոթացել է զորամասերից մեկում ընթացող շինարարական աշխատանքներին։

Министр обороны ознакомился со строительными и инженерными работами в приграничной зоне
Министр обороны Армении Сурен Папикян 30 ноября в сопровождении начальника Генерального штаба, первого заместителя министра обороны, генерал-майора Эдварда Асряна посетил армейский корпус N. Как передает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook сообщил пресс-секретарь минобороны Арам Торосян.
В ходе визита министр Папикян ознакомился со строительными и инженерными работами в приграничной зоне.
Затем Сурен Папикян провел встречу с солдатами учебного батальона корпуса. В ходе беседы, поинтересовавшись службой призывников, их морально-психологическим состоянием, тренировочным процессом, министр обороны представил подробности проводимых в оборонной сфере реформ и внедряемых новых программах.