Մունդիալ-2022. Արգենտինայի հավաքականը պարտվեց մեկնարկային խաղում
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆուտբոլի աշխարհի 22-րդ առաջնության C խմբի առաջին տուրում Արգենտինան մրցեց Սաուդյան Արաբիայի հետ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ «Լուսիլ» մարզադաշտում կայացած խաղում արգենտինացիներն ակնհայտ առավելություն ունեին և խաղի 10-րդ րոպեին ստացան 11 մետրանոց հարվածի իրավունք: Այն անվրեպ իրացրեց թիմի ավագ Լիոնել Մեսին: Հաջորդիվ Արգենտինայի ընտրանին երեք անգամ գնդակն ուղարկեց մրցակցի դարպասը, սակայն բոլոր դեպքերում էլ մրցավարը խաղից դուրս իրավիճակ արձանագրեց:
Սաուդյան Արաբիան հիմնականում գործում էր պաշտպանությունում, իսկ արգենտինացիները հաջորդաբար չէին օգտագործում իրենց հնարավորությունները: Թիմերն ընդմիջման գնացին արգենտինացիների նվազագույն առավելությամբ:
Երկրորդ կեսի մեկնարկին Սաուդյան Արաբիան վերականգնեց հաշվի հավասարությունը: Շեշտակի հարվածով աչքի ընկավ Սալե Ալ Շեհրին: Արաբները չբավարավեցին ձեռք բերածով և շատ արագ խփեցին երկրորդ գնդակը ևս: Հեռահար հարվածով գոլի հեղինակ դարձավ Սալեմ Ալ Դավսարը: Բաց թողած գնդակներից հետո արգենտինացիներն ամբողջ ներուժով նետվեցին առաջ կորցրածը հետ բերելու համար, սակայն բեկել հանդիպման ընթացքը նրանց չհաջողվեց:
Արգենտինա-Սաուդյան Արաբիա՝ 1:2:
Խմբի մյուս խաղում միմյանց դեմ կմրցեն Լեհաստանի ու Մեքսիկայի հավաքականները: Երկրորդ տուրում Արգենտինան կխաղա Մեքսիկայի, իսկ Լեհաստանը՝ Սաուդյան Արաբիայի հետ (հանդիպումները կկայանան նոյեմբերի 27-ին):

Мундиаль-2022: сборная Аргентины проиграла стартовый матч
В первом туре группы C 22-го чемпионата мира по футболу сборная Аргентины сыграла со сборной Саудовской Аравии.
Как сообщает «Арменпресс», в игре, проходящей на стадионе «Лусаил Иконик» аргентинцы имели явное преимущество, и на 10-й минуте игры получили право на пенальти. Его безошибочно реализовал капитан команды Лионель Месси. Сборная Аргентины трижды направляла мяч к воротам соперника, но во всех случаях арбитр фиксировал офсайд.
Саудовская Аравия в основном оборонялась, а аргентинцы не смогли использовать все свои шансы. На перерыв команды вышли с минимальным преимуществом аргентинцев.
В начале второго тайма Саудовская Аравия восстановила паритет. Гол забил Салех Аль-Шехри. Арабы не остановились на достигнутом, и скоро забили и второй мяч. Салем Аль-Даусар забил с дальнего удара. После пропущенных мячей аргентинцы пытались отыграть упущенное, но переломить ход матча им так и не удалось.
Итог матча Аргентина-Саудовская Аравия - 1:2.
Команды Польши и Мексики встретятся в другом матче группы. Во втором туре Аргентина сыграет с Мексикой, а Польша с Саудовской Аравией, матчи пройдут 27 ноября.