Թբիլիսիում մեռած են գտել Վրաստանի խորհրդարանի պատգամավորին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Վրացական երազանք-Դեմոկրատական Վրաստան» կառավարող կուսակցությունից Վրաստանի խորհրդարանի պատգամավոր Իրակլի Խախուբիային մեռած են գտել Թբիլիսիի իր տանը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հոկտեմբերի 27-ին հաղորդել Է Mtavari Arxi վրացական հեռուստաալիքը: Խախուբիայի մարմինը հայտնաբերել Է նրա կինը:
Տեղի ունեցածի պատճառները հայտնի չեն: Վարկածներից մեկի համաձայն՝ խորհրդարանականը վերջ Է տվել իր կյանքին: Նրա մարմնի մոտ հայտնաբերել են հրաձգային զենք: Քրեական գործ Է հարուցվել Վրաստանի ՔՕ-ի «Ինքնասպանության հասցնելը» հոդվածով: Վայրում աշխատում են քննիչները: Խախուբիան, որը 51 տարեկան Էր, Վրաստանի խորհրդարանի պատգամավոր Է դարձել 2020 թվականին: Օրենսդիր մարմնում նա ներկայացնում Էր Փոթիի, Խոբիի եւ Սենակիի միամանդատ ընտրատարածքը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В Тбилиси нашли мертвым депутата парламента Грузии
Депутат парламента Грузии Ираклий Хахубия от правящей партии "Грузинская мечта - Демократическая Грузия" найдет мертвым у себя дома в Тбилиси. Как передает Арменпресс, об этом в четверг сообщил грузинский телеканалMtavari Arxi.
ТелоХахубииобнаружила его жена. Причины произошедшего неизвестны. По одной из версий парламентарий покончил с собой. Рядом с его телом обнаружено огнестрельное оружие.
Уголовное дело возбуждено по статье "Доведение до самоубийства" УК Грузии. На месте работаю следователи.
Хахубия, которому был 51 год, стал депутатом парламента Грузии в 2020 году. В законодательном органе он представлял одномандатный округ Поти, Хоби и Сенаки.