Մալխաս Ամոյանը աշխարհի Մ23 տարեկանների առաջնության հաղթանակը նվիրել է հայ և եզդի ազգերին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականի անդամ, Մ23 տարեկանների աշխարհի առաջնության չեմպիոն Մալխաս Ամոյանը չեմպիոնությունը նվիրում է հայ և եզդի ազգերին:
«Անցել ենք դժվար ճանապարհ և դեռ պետք է անցնենք։ Շնորհակալ եմ բոլորիդ: Հաղթանակս նվիրում եմ հայ և եզդի ազգերին։ Այս հաղթանակը բոլորինս է»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` սոցցանցերի իր էջերում գրել է Ամոյանը:
Նախօրեին Իսպանիայի Պոնտևեդա քաղաքում կայացած աշխարհի Մ23 տարեկանների աշխարհի առաջնության 77 կգ քաշային կարգում Մալխաս Ամոյանը հասել էր մինչև եզրափակիչ և առավելության հասել մոլդովացի Ալեքսանդրին Գուտուի նկատմամբ` 7:2 հաշվով:

Борец Малхас Амоян посвятил победу, одержанную на чемпионате мира Д-23, армянскому и езидскому народам
Малхас Амоян, член сборной Армении по греко-римской борьбе, ставший чемпионом мира до 23 лет, посвятил свою победу армянскому и езидскому народам.
«Мы прошли сложный путь, и нам еще предстоит его пройти. Спасибо всем вам. Свою победу я посвящаю армянскому и езидскому народам. Эта победа принадлежит всем нам», - как сообщает «Арменпресс», написал Малхас Амоян на своих страницах в социальных сетях.
Малхас Амоян на проходившем в Испании в Понтеведе чемпионате мира до 23 лет вышел в финал в весовой категории 77 кг и одержал победу над Александром Гуцу из Молдовы со счетом 7:2.