FLYONE ARMENIA ավիաընկերությունը դարձել է Հայաստանի ավիացիոն ուղևորափոխադրումների առաջատարը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայկական առաջին ազգային բյուջետային ավիաընկերությունը՝ FLYONE ARMENIA-ն, 2022թ․ ընթացքում «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի միջոցով ամենաշատ ուղևորներ փոխադրած ընկերությունն է։ Անցած 10 ամիսների ընթացքում ընկերությունը սպասարկել է ավելի քան 300.000 ուղևորի, որոնք FLYONE ARMENIA-ի օդանավերով ճամփորդել են Հայաստան և այլ երկրներ։
Ավիաընկերության հաղորդագրության համաձայն՝ հատկանշական է, որ 2003թ․ առ այսօր հայաստանյան որևէ ավիաընկերության չէր հաջողվել հայաստանյան ավիափոխադրումների ոլորտում վերականգնել առաջատար դիրքը։
«FLYONE ARMENIA ընկերությունը բազմիցս հայտարարել է հայկական ավիացիոն շուկայում առաջատար ընկերությունը դառնալու նպատակի մասին։ Այսօր, ընկերության գործունեության մեկնարկի մեկամյակին ընդառաջ, տեղեկացանք, որ առաջին ազգային բյուջետային ավիաընկերությունը հաջողությամբ հասել է իր առջև դրված նպատակներից մեկին։ Շնորհակալություն եմ հայտնում FLYONE ARMENIA-ի բոլոր ուղևորներին՝ վստահության համար, ինչպես նաև ընկերության անձնակազմին և մեր բոլոր գործընկերներին»,- ասել է ընկերության խորհրդի նախագահ Արամ Անանյանը։
FLYONE ARMENIA-ի խորհրդի նախագահը նշել է, որ առաջիկայում ընկերությունն էլ ավելի է ընդլայնելու թռիչքների աշխարհագրությունը։ «Տեղյակ եք, որ դեկտեմբերի 19-ին տրվում է դեպի Եկատերինբուրգ կանոնավոր ուղիղ չվերթերի մեկնարկը։ Տեսանելի ապագայում մեր ավիացիոն ցանցին կավելանան Միներալնիյե Վոդի և Միլան քաղաքները։ Ավիաընկերությունն անելու է հնարավորն առաջատար դիրքը պահպանելու և փոխադրումների ծավալներն ավելացնելու ուղղությամբ»,- ասել է Անանյանը։

YEREVAN, OCTOBER 17, ARMENPRESS. FLYONE ARMENIA, the first Armenian national low-cost airline, has transported the most passengers via the Zvartnots International Airport in 2022.
In the past 10 months, the airline has served more than 300,000 passengers, who traveled to Armenia and other countries with the aircrafts of FLYONE AREMNIA.
In a statement the company said that from 2003 till today no Armenian airline has managed to regain the leading position in the field of air transportation in Armenia.
“FLYONE ARMENIA has repeatedly announced its goal to become a leading company in the Armenian aviation market. Today, ahead of the 1st anniversary of the launch of the company’s operation, we got informed that the first national low-cost airline has successfully achieved one of its goals. I want to thank all passengers of FLYONE ARMENIA for the trust, as well as the company’s staff and all our partners”, FLYONE ARMENIA Board Chairman Aram Ananyan said.
He added that the company is going to further expand the geography of its flights. “You know that regular direct flights to Yekaterinburg are launching on December 19. Mineralnye Vody and Milan will join our aviation network in the foreseeable future. The airline will do everything to keep its leading position and increase the volume of transportation”, Aram Ananyan said.