FLYONE ARMENIA ավիաընկերությունը դարձել է Հայաստանի ավիացիոն ուղևորափոխադրումների առաջատարը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայկական առաջին ազգային բյուջետային ավիաընկերությունը՝ FLYONE ARMENIA-ն, 2022թ․ ընթացքում «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի միջոցով ամենաշատ ուղևորներ փոխադրած ընկերությունն է։ Անցած 10 ամիսների ընթացքում ընկերությունը սպասարկել է ավելի քան 300.000 ուղևորի, որոնք FLYONE ARMENIA-ի օդանավերով ճամփորդել են Հայաստան և այլ երկրներ։
Ավիաընկերության հաղորդագրության համաձայն՝ հատկանշական է, որ 2003թ․ առ այսօր հայաստանյան որևէ ավիաընկերության չէր հաջողվել հայաստանյան ավիափոխադրումների ոլորտում վերականգնել առաջատար դիրքը։
«FLYONE ARMENIA ընկերությունը բազմիցս հայտարարել է հայկական ավիացիոն շուկայում առաջատար ընկերությունը դառնալու նպատակի մասին։ Այսօր, ընկերության գործունեության մեկնարկի մեկամյակին ընդառաջ, տեղեկացանք, որ առաջին ազգային բյուջետային ավիաընկերությունը հաջողությամբ հասել է իր առջև դրված նպատակներից մեկին։ Շնորհակալություն եմ հայտնում FLYONE ARMENIA-ի բոլոր ուղևորներին՝ վստահության համար, ինչպես նաև ընկերության անձնակազմին և մեր բոլոր գործընկերներին»,- ասել է ընկերության խորհրդի նախագահ Արամ Անանյանը։
FLYONE ARMENIA-ի խորհրդի նախագահը նշել է, որ առաջիկայում ընկերությունն էլ ավելի է ընդլայնելու թռիչքների աշխարհագրությունը։ «Տեղյակ եք, որ դեկտեմբերի 19-ին տրվում է դեպի Եկատերինբուրգ կանոնավոր ուղիղ չվերթերի մեկնարկը։ Տեսանելի ապագայում մեր ավիացիոն ցանցին կավելանան Միներալնիյե Վոդի և Միլան քաղաքները։ Ավիաընկերությունն անելու է հնարավորն առաջատար դիրքը պահպանելու և փոխադրումների ծավալներն ավելացնելու ուղղությամբ»,- ասել է Անանյանը։

Авиакомпания «FLYONE ARMENIA» - лидер пассажирских авиаперевозок Армении
Первая национальная бюджетная авиакомпания Армении «FLYONE ARMENIA» в 2022 году из международного аэропорта «Звартноц» перевезла наибольшее количество пассажиров. За 10 месяцев компания обслужила более 300 000 пассажиров, которые летали в Армению и в другие страны на самолетах «FLYONE ARMENIA».
Согласно сообщению авиакомпании, с 2003 г. по сегодняшний день ни одной армянской авиакомпании не удавалось восстановить лидирующие позиции в сфере авиаперевозок в Армении.
« «FLYONE ARMENIA» неоднократно заявляла о своей цели стать ведущей компанией на авиационном рынке Армении. Сегодня, накануне первого юбилея компании, мы узнали, что первая отечественная бюджетная авиакомпания с успехом достигла одной из поставленных целей. Благодарю всех пассажиров «FLYONE ARMENIA» за оказанное доверие, также и сотрудников компании и всех наших партнеров», - сказал председатель Правления компании Арам Ананян.
Он отметил, что в ближайшее время компания еще больше расширит географию полетов. «Вы знаете, что регулярные прямые рейсы в Екатеринбург будут запущены с 19 декабря. В обозримом будущем к нашей авиационной сети добавятся и Минеральные Воды и Милан. Авиакомпания сделает все возможное, чтобы сохранить лидирующие позиции и увеличить объемы перевозок», - сказал Арам Ананян.