Այս հաղթանակը նվիրում ենք մեր զինվորներին. Եղիշե Մելիքյան
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի «Փյունիկ»-ի գլխավոր մարզիչ Եղիշե Մելիքյանը Կոնֆերենցիաների լիգայի երկրորդ տուրում «Սլովան»-ի դեմ խաղում տոնած հաղթանակը նվիրում է սահմանին կանգնած հայ զինվորին:
«Այս հաղթանակը նվիրում ենք մեր զինվորներին: Տղաներ, մենք ձեզ հետ ենք: Մենք կփորձենք ինչ-որ դրական բան փոխանցել հայ ազգին: Միասնական պետք է լինենք տխության և ուրախության պահերին»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` խաղից հետո լրագրողների հետ հանդիպմանն ասել է Մելիքյանը:
Անդրադառնալով խաղին` մասնագետը շեշտել է, որ ճիշտ վերլուծություն էր կատարվել հակառակորդի խաղի վերաբերյալ, և գտել էին «Սլովան»-ի ուժեղ և թույլ կողմերը:
ՈՒԵՖԱ-ի կոնֆերենցիաների լիգայի խմբային փուլի երկրորդ տուրում Երևանի «Փյունիկ»-ը Երևանում հաղթեց Սլովակիան ներկայացնող «Սլովան» ակումբին։ «Փյունիկ»-ն ընդհանուր առմամբ անցկացրեց կազմակերպված ու գրագետ խաղ, ինչի արդյունքում էլ արդեն առաջին խաղակեսում կարողացավ երկու գոլի առավելություն ստանալ։ Նախ 35-րդ րոպեին գեղեցիկ հարվածքով գոլի հեղինակ դարձավ Արտակ Դաշյանը, ապա երկու րոպե անց ոչ պակաս փայլուն հարվածով թիմի առավելությունը կրկնապատկեց Յուսուֆ Օտուբանջոն։

Эту победу мы посвящаем нашим солдатам: Егише Меликян
Главный тренер ереванского клуба «Пюник» Егише Меликян заявил, что их победу в матче второго тура Лиги конференций против «Слована» они посвящают армянскому воину, стоящему на границе.
«Эту победу мы посвящаем нашим солдатам. Ребята, мы с вами. Мы постарались принести армянскому народу хоть что-то позитивное. Мы должны быть едины и в минуты печали и и в минуты радости», - как передает «Арменпресс», сказал Егише Меликян на встрече с журналистами после матча.
Касаясь игры, специалист подчеркнул, что был проведен правильный анализ стиля игры соперника, выявлены сильные и слабые стороны «Слована».
Во втором раунде группового этапа Лиги конференций УЕФА ереванский «Пюник» обыграл в Ереване клуб «Слован», представляющий Словакию. «Пюник» в целом вел организованную и грамотную игру, в результате которой уже в первом тайме удалось забить два мяча. На 35-й минуте Артак Дашян красивым ударом забил первый гол, через две минуты Юсуф Отубанджо не менее блестящим ударом удвоил преимущество команды.