Լիլիթ Մկրտչյանը շախմատի ԵԱ-ում միայն 4-րդն է
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանը ներկայացնող շախմատիստուhիներն ավարտեցին ելույթները Եվրոպայի կանանց անհատական առաջնությունում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Չեխիայի մայրաքաղաք Պրահայում ընթացող Եվրոպայի կանանց անհատական առաջնության վերջին տուրում Հայաստանի ներկայացուցիչներից պարտություն կրեցին Էլինա Դանիելյանը, Մարիա Գևորգյանը, Մարիամ Մկրտչյանը: Հաղթանակ տոնեց միայն Աննա Սարգսյանը, իսկ Լիլիթ Մկրտչյանը կիսեց միավորը:
Առաջնությունում Լիլիթ Մկրտչյանը 11 հնարավորից հավաքելով 8 միավոր լրացուցիչ միավորներով գրավեց միայն 4-րդ հորիզոնականը: Մրցաշարի հաղթող դարձավ լեհուհի Մոնիկա Սոկոն:

Лилит Мкртчян на первенстве Европы всего лишь 4-я
Шахматистки, представляющие Армению, завершили выступления на индивидуальном чемпионате Европы среди женщин.
Как сообщает «Арменпрес»в последнем туре проходящего в столице Чехии Праге индивидуального чемпионата Европы среди женщин Элина Даниелян, Мария Геворгян, Мариам Мкртчян потерпели поражение. Победу отпраздновала только Анна Саркисян, Лилит Мкртчян разделила очко.
Лилит Мкртчян, набрав 8 очков из 11 возможных, с дополнительными очками заняла лишь 4-ю позицию. Победительницей турнира стала польская шахматистка Моника Соко.