Արսեն Զախարյանը կարող է տեղափոխվել Լոնդոնի «Չելսի»
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայկական արմատներ ունեցող ռուսաստանցի ֆուտբոլիստ Արսեն Զախարյանը կարող է տեղափոխվել Լոնդոնի «Չելսի»:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին գրում են ռուսական ԶԼՄ-ները: «Ազնվականնները» պատրաստ են վճարելու Մոսկվայի «Դինամո»-ի ֆուտբոլիստի Արսեն Զախարյանի հրաժարագինը, որը կազմում է 15 միլիոն եվրո:
Արսեն Զախարյանի ներկայիս պայմանագիրը Մոսկվայի «Դինամո»-ի հետ նախատեսված է մինչև 2024 թվականը: Նա ռուսաստանյան ակումբի կազմում մասնակցել է 52 խաղի, դարձել է 13 գոլի և 16 արդյունավետ փոխանցման հեղինակ: 2021 թվականին Զախարյանը նորամուտն է տոնել Ռուսաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի կազմում և մինչ օրս անցկացրել է 4 հանդիպում:
Լոնդոնի «Չելսին» Անգլիայի ընթացիկ առաջնությունում 3 տուրից հետո ունի 4 միավոր, իսկ այս մրցաշրջանում հանդես կգա Չեմպիոնների լիգայի խմբային փուլում:

Арсен Закарян может перейти в лондонский «Челси»
Как сообщает «Арменпресс», об этом пишут российские СМИ. «Аристократы» готовы оплатить отступную за футболиста московского «Динамо» Арсена Закаряна, которая составляет 15 миллионов евро.
Текущий контракт Арсена Закаряна с московским «Динамо» рассчитан до 2024 года. Он в составе российского клуба принял участие в 52 играх, забил 13 голов и сделал 16 результативных передач. В 2021 году Закарян дебютировал в составе сборной России по футболу и на данный момент провел 4 матча.
Лондонский «Челси» после 3-х туров чемпионата Англии этого сезона имеет 4 очка, в этом сезоне он выступит в групповом этапе Лиги чемпионов.