Լարվածությունն Արցախի շփման գծի որոշ հատվածներում շարունակում է պահպանվել. ՊԲ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ օգոստոսի 2- ին և լույս 3-ի գիշերը օպերատիվ մարտավարական իրադրությունը փոփոխությունների չի ենթարկվել: Լարվածությունը շփման գծի որոշ հատվածներում շարունակում է պահպանվել: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Իրավիճակի լիցքաթափման և հետագա սրացումներ թույլ չտալու ուղղությամբ քայլերը' Հանրապետության ղեկավարության, ՊԲ հրամանատարության և ռուսական խաղաղապահ զորակազմի կողմից շարունակվում են:

Напряженность на некоторых участках линии соприкосновения продолжает сохраняться: Армия обороны Арцаха
Министерство обороны Республики Арцах сообщает, что оперативно-тактическая обстановка в ночь со 2 на 3 августа не изменилась. На некоторых участках линии соприкосновения продолжает сохраняться напряженность. Об этом «Арменпресс» сообщили в пресс-службе Министерства обороны Арцаха.
Руководство республики, командование Армии обороны и командование российского миротворческого контингента продолжают предпринимать шаги по разрядке ситуации и недопущению дальнейшего обострения.