Հայտնի է, թե ինչ են քննարկելու Էրդողանն ու Պուտինը Սոչիում
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը հայտնել է, թե ինչ են քննարկելու Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը Սոչիում օգոստոսի 5-ին տեղի ունենալիք հանդիպմանը:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Դմիտրի Պեսկովի խոսքով՝ երկու երկրների ռազմատեխնիկական համագործակցությունը մշտապես գտնվում է օրակարգում և քննարկվում պետությունների ղեկավարների՝ վերջին բոլոր հանդիպումների ժամանակ։
Բացի այդ, Պեսկովը նշել է, որ Սոչիի հանդիպմանը մեկ այլ թեմա ևս կլինի: Կքննարկվի Ուկրաինայից հացահատիկի արտահանման համակարգող կենտրոնի աշխատանքը։
Նա ընդգծել է, որ Պուտինն ու Էրդողանը մտադիր են քննարկել գործարքի նպատակների և դրա իրականացման մեթոդների համապատասխանությունը։

Putin, Erdogan to discuss defense cooperation at Sochi meeting - Kremlin spokesman
YEREVAN, JULY 27, ARMENPRESS. Presidents Vladimir Putin of Russia and Recep Tayyip Erdogan of Turkey will discuss defense cooperation at a meeting in Sochi on August 5, Kremlin Spokesman Dmitry Peskov told reporters today, reports TASS.
“Defense cooperation between the two countries is constantly on the agenda and the fact of cooperation in such a sensitive field makes it clear that the entire range of our relations remains at quite a high level”, Peskov pointed out.
He confirmed that “the two presidents touched upon various aspects of defense cooperation in their recent contacts”. “As a rule, various aspects are discussed at almost every meeting so defense cooperation will definitely be discussed in Sochi”, the Russian presidential spokesman noted.