Հայտնի է, թե ինչ են քննարկելու Էրդողանն ու Պուտինը Սոչիում
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը հայտնել է, թե ինչ են քննարկելու Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը Սոչիում օգոստոսի 5-ին տեղի ունենալիք հանդիպմանը:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Դմիտրի Պեսկովի խոսքով՝ երկու երկրների ռազմատեխնիկական համագործակցությունը մշտապես գտնվում է օրակարգում և քննարկվում պետությունների ղեկավարների՝ վերջին բոլոր հանդիպումների ժամանակ։
Բացի այդ, Պեսկովը նշել է, որ Սոչիի հանդիպմանը մեկ այլ թեմա ևս կլինի: Կքննարկվի Ուկրաինայից հացահատիկի արտահանման համակարգող կենտրոնի աշխատանքը։
Նա ընդգծել է, որ Պուտինն ու Էրդողանը մտադիր են քննարկել գործարքի նպատակների և դրա իրականացման մեթոդների համապատասխանությունը։

Известно, что будут обсуждать Эрдоган и Путин в Сочи
Пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков сообщил, что будут обсуждать президент России Владимир Путин и президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган на встрече в Сочи 5 августа.
Как сообщает «Арменпресс», по словам Дмитрия Пескова, вопрос военно-технического сотрудничества двух стран всегда бывает в повестке дня, он обсуждался на всех последних встречах глав государств.
Кроме того, Песков отметил, что на встрече в Сочи будет еще одна тема. Будет обсуждена работа координационного центра по вывозу зерна из Украины.
Он подчеркнул, что Путин и Эрдоган намерены обсудить соответствие целей сделки и методов ее реализации.