Գերմանիայի լավագույն բիզնես դպրոցը՝ Հայաստանում. համատեղ կրթական ծրագիր Մատենայի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Financial Times» հեղինակավոր պարբերականի վարկանիշավորմամբ Գերմանիայի լավագույն բիզնես դպրոցը՝ «ESMT Berlin»-ը, Հայաստանում հիմնադրված «Մատենա» միջազգային դպրոցի հետ համատեղ կրթական ծրագիր կիրականացնի բիզնես ոլորտի առաջնորդների և կառավարիչների համար։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին IDeA հիմնադրամի հանրային կապերի բաժնից:
«ESMT Berlin-Matena» միջազգային ծրագրի մեկնարկը կտրվի այս տարվա աշնանը, որին կկարողանան մասնակցել կառավարման և առաջնորդության կրթությամբ հետաքրքրվողները՝ ինչպես Հայաստանից, այնպես էլ աշխարհի տարբեր երկրներից:
«Առաջատար կրթական հաստատությունների հետ համագործակցելով՝ Մատենան հասանելի է դարձնում համաշխարհային կարգի բիզնես կրթությունը Հայաստանում: Մեր երկիրը կարող է և պետք է դառնա տարածաշրջանում լավագույն ուղղությունը՝ միջազգային բարձրակարգ կրթությամբ հետաքրքրվողների համար», - նշում է «Մատենա» միջազգային դպրոցի համահիմնադիր և տնօրեն Ռուբեն Հայրապետյանը:
Մատենան արդեն իրականացնում է միջազգային մի շարք կրթական ծրագրեր Հայաստանում՝ շարունակաբար ընդլայնելով առաջատար գործընկերների և փորձագետների ցանցը:

Germany’s best business school in Armenia: Joint program with Matena
YEREVAN, JULY 14, ARMENPRESS. ESMT Berlin, the #1 business school in Germany by the Financial Times, will deliver a joint program for the business leaders and managers with the Armenia-based international school Matena, IDeA Foundation told Armenpress.
The "ESMT Berlin-Matena" international program will be launched in the fall of this year, and those interested in management and leadership education will be able to participate, both from Armenia and from other countries of the world.
"By partnering with leading educational institutions, Matena makes world-class business education available in Armenia. Our country can and should become the best destination in the region for those interested in international high-quality education," says Ruben Hayrapetyan, co-founder and CEO of "Matena" International School.
Matena already implements a number of international educational programs in Armenia, continuously expanding the network of leading partners and experts.