ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նինոծմինդայի մունիցիպալիտետի Գանձա գյուղում բնակվող Ղազարյանների ընտանիքը 14-րդ զավակի ծնունդով նոր ռեկորդ է սահմանել Վրաստանում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է «Վրաստան» թերթը:
Նորածին Դանիելը ծնվել է հունիսի 21-ին՝ 2 կգ 600 գրամ քաշով և 48 սմ հասակով:
Թերթում նշվում է, որ Դանիելի ծնունդով նոր ռեկորդ է սահմանվում նորանկախ Վրաստանի պատմության մեջ: Ըստ ժողովրդագրագետ, դեմոգրաֆ պրոֆեսոր Ամիրան Թոթաձեի՝ վերջին երեսուն տարիների ընթացքում Վարդուհի Ղազարյանը գերազանցել է անցած տարի տասներեքերորդ երեխային ծննդաբերող մայրիկի ռեկորդը:
Դանիելը Վարդուհի և Սեդրակ Ղազարյանների տասնչորսերորդ զավակն է: Այսպիսով՝ Ղազարյանների ընտանիքն ունի 8 որդի և 6 դուստր: Ավագը՝ Հակոբը, 23 տարեկան է, սովորում է Երեւանի պետական համալսարանի աշխարհագրության եւ երկրաբանության ֆակուլտետում: Իսկ Անգելինան, ով նախքան Դանիելի ծնունդը ամենակրտսերն էր, 1 տարեկան 4 ամսական է:

Новый рекорд в Грузии: в семье Казарянов родился 14-й ребенок
Семья Казарянов, проживающая в селе Гандза Ниноцминдского муниципалитета, установила новый рекорд Грузии, родив 14-го ребенка.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает газета "Грузия".
Маленький Даниел родился 21 июня: вес 2 кг 600 грамм, и рост 48 см.
Газета отмечает, что рождение Даниела устанавливает новый рекорд в истории новой независимой Грузии.По словам демографа, профессора Амирана Тотадзе, Вардуи Казарян побила рекорд матери, родившей в прошлом году тринадцатого ребенка.
Даниел — четырнадцатый ребенок Вардуи и Седрака Казарянов.Таким образом, в семье Казарянов теперь 8 сыновей и 6 дочерей.Старшему, Акопу, 23 года, он учится в Ереванском государственном университете на факультете географии и геологии.А Анджелине, которая была самой младшей до рождения Даниэля - всего1 год и 4 месяца.