Թբիլիսիի փոխքաղաքապետին մահացած են գտել իր բնակարանում
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունիսի 1-ին Թբիլիսիի փոխքաղաքագլուխ Իլյա Էլոշվիլիին մահացած են գտել իր բնակարանում: Այդ մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել են Վրաստանի ներքին գործերի նախարարության (ՆԳՆ) մամուլի ծառայությունում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Այո՛, (Էլոշվիլիի – ծանոթ. խմբ.) մահվան փաստը հաստատում ենք: Հարուցվել Է քերական գործ Վրաստանի Քրեական օրենսգրքի 115-րդ հոդվածով («Հասցնել ինքնասպանության»)»,- ասել Է ՆԳՆ-ի մամուլի ծառայության աշխատակիցը՝ հավելելով, որ Էլոշվիլիի մարմինը գտել են նրա սեփական բնակարանում: Բնակարանում, որտեղ հայտնաբերվել Է Էլոշվիլիի մարմինը, աշխատում են քրեագետ-փորձագետները: Մահվան պատճառների մասին առայժմ չի հաղորդվում: Էլոշվիլին Թբիլիսիի փոխքաղաքագլխի պաշտոնն զբաղեցրել Է 2017 թվականից: 2012 – 2017 թվականներին նա աշխատել Է Էներգետիկայի փոխնախարար: Ամուսնացած Էր, ուներ երկու երեխա:

Заместителя мэра Тбилиси нашли мертвым у себя в квартире
Заместитель мэра Тбилиси Илья Элошвили в среду найден мертвым у себя в квартире. Как передает Арменпресс, об этом ТАСС сообщили в пресс-службе МВД Грузии.
"Да, факт смерти (Элошвили - прим. ТАСС) подтверждаем. Уголовное дело возбуждено по статье 115 УК Грузии ("Доведение до самоубийства")", - сказал сотрудник пресс-службы МВД, добавив, что тело Элошвили было найдено его собственной квартире.
В квартире, где обнаружено тело Элошвили, работают эксперт-криминалисты. О причинах смерти пока не сообщается.
Элошвили занимал должность заместителем мэра Тбилиси с 2017 года. В 2012-2017 годахон работал заместителем министра энергетики. Был женат, отец двоих детей.