Ռուսաստանի և Թուրքիայի պաշտպանության նախարարները հեռախոսազրույց են անցկացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն և Թուրքիայի ՊՆ նախարար Հուլուսի Աքարին մայիսի 2-ին հեռախոսով քննարկել են իրավիճակն Ուկրաինայում:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ին, այս մասին մայիսի 2-ին լրագրողներին հայտնել է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը:
«Թուրքական կողմի նախաձեռնությամբ 2022-ի մայիսի 2-ին հեռախոսազրույցի միջոցով բանակցություններ են կազմակերպվել ՌԴ պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուի և Թուրքիայի պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարի միջև: Բանակցությունների շրջանակում քննարկվել են Ուկրաինայում ընթացող իրավիճակը, ինչպես նաև հումանիտար հարցեր»,-նշել է գերատեսչությունը:

YEREVAN, MAY 2, ARMENPRESS. Russian Defense Minister Sergei Shoigu and Turkish Defense Minister Hulusi Akar discussed the situation in Ukraine on phone on May 2, ARMENPRESS reports, citing Ria Novosti, the Russian Defense Ministry informed the journalists on May 2.
"On the initiative of the Turkish side, on May 2, 2022, phone talks were held between Russian Defense Minister Sergei Shoigu and Turkish Defense Minister Hulusi Akar. During the talks, the situation in Ukraine, as well as humanitarian issues were discussed," the ministry said.