Սուրեն Պապիկյանն ու ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչը քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ապրիլի 26-ին ընդունել է Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Խավիեր Կոլոմինա Պիրիսին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՊՆ-ից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր: Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ներկայացրել է Արցախում 44-օրյա պատերազմի ավարտից հետո ստեղծված անվտանգության իրավիճակը և առկա մարտահրավերները:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև միջազգային անվտանգությանը և Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցությանն առնչվող հարցեր:

YEREVAN, APRIL 26, ARMENPRESS. Minister of Defense Suren Papikyan held a meeting on April 26 with NATO Deputy Assistant Secretary General for Political Affairs and Security Policy and NATO Secretary General’s Special Representative for the Caucasus and Central Asia Javier Colomina, the Ministry of Defense said in a press release.
Issues related to regional security were discussed at the meeting.
The Minister of Defense of Armenia presented to Colomina the security situation and existing challenges after the 44-day war in Artsakh.
Papikyan and Colomina also discussed issues related to international security and Armenia-NATO cooperation.