ՌԴ ԱԳՆ-ում հայտնել են «3+3» հարթակի երկրորդ նիստի նախապատրաստման մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախապատրաստական աշխատանքներ են ընթանում «3+3» հարթակի երկրորդ հանդիպումը կազմակերպելու համար: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ռիա նովոստի»-ին տված հարցազրույցում ասել է ԱՊՀ երկրների չորրորդ դեպարտամենտի տնօրեն Դենիս Գոնչարը: Նա նշել է, որ հարթակի դռները շարունակում են բաց մնալ Վրաստանի համար:
«Այս պահին նախապատրաստվում է տարածաշրջանային խորհրդատվական «3+3» հարթակի երկրորդ նիստը: Նիստի անցկացման վայրի և ժամկետների մասին կհայտարարվի»,- ասել է՝ Գոնչարը:
«3+3» հարթակի առաջին հանդիպումը Հայաստանի, Ռուսաստանի, Թուրքիայի, Ադրբեջանի ԱԳ փոխնախարարների և Իրանի ԱԳՆ գլխավոր տնօրենի համանախագահությամբ տեղի է ունեցել 2021 թվականի դեկտեմբերին Մոսկվայում:

В МИД России заявили о подготовке второго заседания платформы «3+3»
ЕРЕВАН, 25 АПРЕЛЯ, АРМЕНПРЕСС. Идет подготовка к организации второй встречи платформы «3+3». Как сообщает «Арменпресс», об этом в интервью "РИА Новости" заявил директор четвертого департамента стран СНГ Денис Гончар. Он отметил, что двери платформы остаются открытыми для Грузии.
"В настоящее время готовится второе заседание региональной консультационной платформы«3+3». Место и дата проведения встречи будут объявлены", - сказал Гончар.
Первое заседание платформы «3+3» прошло под сопредседательством заместителей министров иностранных дел Армении, России, Турции, Азербайджана и генерального директора МИД Ирана в декабре 2021 года в Москве.