ՌԴ ԱԳՆ-ում հայտնել են «3+3» հարթակի երկրորդ նիստի նախապատրաստման մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախապատրաստական աշխատանքներ են ընթանում «3+3» հարթակի երկրորդ հանդիպումը կազմակերպելու համար: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ռիա նովոստի»-ին տված հարցազրույցում ասել է ԱՊՀ երկրների չորրորդ դեպարտամենտի տնօրեն Դենիս Գոնչարը: Նա նշել է, որ հարթակի դռները շարունակում են բաց մնալ Վրաստանի համար:
«Այս պահին նախապատրաստվում է տարածաշրջանային խորհրդատվական «3+3» հարթակի երկրորդ նիստը: Նիստի անցկացման վայրի և ժամկետների մասին կհայտարարվի»,- ասել է՝ Գոնչարը:
«3+3» հարթակի առաջին հանդիպումը Հայաստանի, Ռուսաստանի, Թուրքիայի, Ադրբեջանի ԱԳ փոխնախարարների և Իրանի ԱԳՆ գլխավոր տնօրենի համանախագահությամբ տեղի է ունեցել 2021 թվականի դեկտեմբերին Մոսկվայում:

YEREVAN, APRIL 25, ARMENPRESS. A Russian foreign ministry official said that preparations are underway to organize the second meeting of the 3+3 platform.
Russian Foreign Ministry Fourth Department of CIS Countries Director Denis Gonchar told RIA Novosti that the “doors remain open for Georgia”, referring to Georgia opting out from the first meeting.
“At this moment the second session of the 3+3 regional consultative platform is being prepared. The date and venue will be announced later,” he said.
The first meeting was held in late 2021 in Moscow and was co-chaired by the deputy foreign ministers of Armenia, Russia, Turkey and Azerbaijan, as well as the Director-General of the Iranian MFA.