Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Հայաստանում Գերմանիայի դեսպան Վիկտոր Ռիխտերին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Հայաստանում Գերմանիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Վիկտոր Ռիխտերին և դեսպանատան առաջին քարտուղար Մարկոս Չանին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել երկկողմ հարաբերությունների ներկա օրակարգի, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգության ու կայունության հարցերի շուրջ:
Զրուցակիցները նշել են, որ Հայաստանը և Գերմանիան համագործակցության խորացման մեծ ներուժ ունեն և փոխշահավետ ծրագրեր կարող են իրականացնել մի շարք ոլորտներում, մասնավորապես, նոր տեխնոլոգիաների, գիտության, կրթության, մշակույթի:

Ваагн Хачатурян принял посла Германии в Армении Виктора Рихтера
Президент республики Ваагн Хачатурян принял чрезвычайного и полномочного посла Германии в Армении Виктора Рихтера и первого секретаря посольства Маркуса Чана. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Управление по связям с общественностью Аппарата президента Армении.
На встрече состоялся обмен мнениями вокруг повестки двусторонних отношений, а также вопросов региональной безопасности и стабильности.
Собеседники отметили, что Армения и Германия имеют большой потенциал расширения сотрудничества и могут осуществлять взаимовыгодные программы в ряде сфер, в частности, в области новых технологий, науки, образования и культуры.