Ուկրաինայի հարցով ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի նիստը տեղի կունենա ապրիլի 5-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Մեծ Բրիտանիան մտադիր է Ուկրաինայի հարցով ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի նիստն անցկացնել ապրիլի 5-ին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «ՏԱՍՍ»-ին, այս մասին «Թվիթեր»-ում հրապարակած տեսաուղերձով հայտնել է կազմակերպությունում Մեծ Բրիտանիայի մշտական ներկայացուցիչ Բարբարա Վուդվորդը:
Իր տեսաուղերձում նա շեշտել է, որ հատկապես անհրաժեշտ է ուշադրություն դարձնել Ուկրաինայի Բուչա քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձություններին:
Ավելի վաղ լրագրողներն ու ուկրաինական իշխանությունների ներկայացուցիչները հայտնել էին, որ Կիևից հյուսիս-արևմուտք գտնվող Բուչա քաղաքում հայտնաբերվել է 16 մարդու դի: Ուկրաինայի իշխանություններն այդ մարդկանց սպանության համար մեղադրում են ռուս զինվորականներին:
ՌԴ ԱԳՆ նախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է, որ Բուչայում տեղի ունեցածի մասին տարածվող տեսանյութը կեղծ է:

The UN Security Council will meet on April 5 to discuss Ukraine
YEREVAN, APRIL 4, ARMENPRESS. The United Kingdom intends to hold a meeting of the UN Security Council on Ukraine on April 5, ARMENPRESS reports the permanent representative of Great Britain in the UN Barbara Woodward said in a video message posted on "Twitter".
In her video message, she stressed the need to pay special attention to the events in the Ukrainian city of Bucha.
Earlier, journalists and Ukrainian officials said the bodies of 16 people had been found in the town of Bucha, northwest of Kyiv. Ukrainian authorities have blamed the Russian military for killing them.