Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է ՀՖՖ նախագահին և փոխնախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը մարտի 24-ին ընդունել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանին և ֆեդերացիայի փոխնախագահ Արմեն Նիկողոսյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են նախագահի աշխատակազմից, հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանում ֆուտբոլի զարգացմանն ուղղված ծրագրերը:
Արմեն Մելիքբեկյանը Վահագն Խաչատուրյանին է ներկայացրել Հայաստանը ֆուտբոլի միջոցով ավելի ճանաչելի դարձնելու ռազմավարությունը, որը մշակվել է ֆեդերացիայի կողմից:
Քննարկվել են Հայաստանում ֆուտբոլային ենթակառուցվածքների բարելավմանը, մանկապատանեկան և ակումբային ֆուտբոլի զարգացմանը, երիտասարդական ու ազգային հավաքականների առաջընթացի ապահովմանը միտված ծրագրերը, ինչպես նաև ՀՖՖ 30-ամյակին նվիրված միջոցառումների շարքը:

Ваагн Хачатурян принял президента и вице-президента ФФА
24 марта президент Республики Ваагн Хачатурян принял президента Федерации футбола Армении Армена Меликбекяна и вице-президента федерации Армена Никогосяна.
Как сообщили «Арменпресс» в Аппарате президента, на встрече обсуждались программы, направленные на развитие футбола в Армении.
Армен Меликбекян представил Ваагну Хачатряну стратегию, разработанную федерацией - делать Армению узнаваемой и посредством футбола.
Были обсуждены программы, направленные на улучшение футбольных инфраструктур Армении, развитие детско-юношеского и клубного футбола, обеспечение развития молодежных и национальных сборных, а также ряд мероприятий, посвященных 30-летию ФФА.