ՀՀ նախագահն ընդունել է «Իմ քայլը» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Մխիթար Հայրապետյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է «Իմ քայլը» բարեգործական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Մխիթար Հայրապետյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմից, Մխիթար Հայրապետյանը Վահագն Խաչատուրյանին է ներկայացրել հիմնադրամի ընթացիկ ծրագրերն ու առաջիկա անելիքները: Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել կրթության, գիտության և նոր տեխնոլոգիաների ոլորտներում հիմնադրամի ծավալած գործունեությանը:
Երկուստեք կարևորվել է հիմնադրամի ծրագրերում Սփյուռքի մեր հայրենակիցների ներգրավումը:
ՀՀ նախագահը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցելու հիմնադրամի ծրագրերին՝ կարևորելով որակյալ կրթական ծրագրերի իրականացումը:

Президент Армении принял исполнительного директора Фонда «Мой шаг» Мхитара Айрапетяна
Президент республики Ваагн Хачатурян принял исполнительного директора благотворительного Фонда «Мой шаг» Мхитара Айрапетяна.
Как сообщили «Арменпресс» в Аппарате президента Армении, Мхитар Айрапетян представил Ваагну Хачатряну текущие программы и предстоящие задачи фонда. В частности, была затронута деятельность фонда в сферах образования, науки и новых технологий.
Обоюдно была отмечена важность вовлечения наших соотечественников из диаспоры в программы Фонда.
Президент Армении выразил готовность содействовать программам фонда, подчеркнув важность реализации качественных образовательных программ.