Հայաստան է ներկրվել Pfizer պատվաստանյութի խմբաքանակ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ առողջապահության նախարարության և ամերիկյան «Ֆայզեր» դեղագործական ընկերության միջև կնքված պայմանագրով` COVID-19-ի դեմ mRNA հիմքով Pfizer պատվաստանյութի 100 հազար 620 դեղաչափ խմբաքանակը ներկրվել է Հայաստան:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ՀՀ առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ բաշխումից հետո Pfizer պատվաստանյութը, ինչպես երկրում առկա մյուս պատվաստանյութերը, հասանելի կլինի առողջության առաջնային պահպանման օղակներում և պատվաստումային շարժական կետերում:
Պատվաստումներն իրականացվում են առողջության առաջնային պահպանման կազմակերպություններում` շաբաթվա բոլոր օրերին. շաբաթ և կիրակի օրերին սահմանվել են հերթապահություններ: Կարող են պատվաստվել նաև օտարերկրյա քաղաքացիները:

В Армению поступила партия вакцины «Пфайзер»
По договору, заключенному между Министерством здравоохранения РА и американской фармацевтической компанией «Пфайзер», в Армению импортировано 100 620 доз вакцины «Пфайзер» на основе мРНК COVID-19.
Как передает «Арменпресс», Министерство здравоохранения Армении сообщает, что после распределения вакцина, как и другие вакцины, имеющиеся в стране, будет доступна в первичных звеньях охраны здоровья и в мобильных пунктах вакцинации.
Вакцинация проводится в первичных звеньях охраны здоровья во все дни недели. В субботу и воскресенье установлены дежурства. Вакцинироваться могут и иностранные граждане.