4,5 մագնիտուդով երկրաշարժ է տեղի ունեցել Ֆիլիպիններում
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փետրվարի 3-ին 4,5 մագնիտուդով երկրաշարժ Է գրանցվել ֆիլիպինյան կղզեխմբի Բաբույանի շրջանում: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին հայտնել են հանրապետության Հրաբխագիտության եւ սեյսմոլոգիայի ինստիտուտում:
Ինստիտուտի տվյալներով՝ Էպիենտրոնը գտնվել Է Կալայանի մունիցիպալիտետի (Կագայանի նահանգ), որտեղ բնակվում Է ավելի քան 17,4 հազար մարդ, հյուսիս - արեւմուտքում:
Օջախն ընկած Է եղել 80 կիլոմետր խորության վրա: Մասնագետները բացառել են ստորգետնյա կրկնական ցնցումների առաջացումն այդ շրջանում:
Տուժածների եւ հնարավոր ավերածությունների մասին տեղեկատվություն այս պահին չի ստացվել, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

На Филиппинах произошло землетрясение магнитудой 4,5
Землетрясение магнитудой 4,5 зарегистрировано в четверг в районе филиппинского архипелага Бабуян. Как передает Арменпресс, об этом сообщили в Институте вулканологии и сейсмологии республики.
По его данным, эпицентр находился к северо-западу от муниципалитета Калаян (провинция Кагаян), население которого составляет более 17,4 тыс. человек. Очаг залегал на глубине 80 км.
Специалисты исключили возникновение повторных подземных толчков в этом районе. Информация о пострадавших и возможных разрушениях на данный момент не поступала.