Վրաստանում կորոնավիրուսի զոհերի թիվը գերազանցել է 14 հազարը
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանում վերջին օրվա ընթացքում մահացել Է 67 մարդ, ընդամենը համավարակի սկզբից ի վեր COVID-19-ի զոհերի թիվը հասել Է 14 հազար 9-ի: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդվում Է Stopcov.ge. կառավարական կայքում:
Ընդամենը համավարակի սկզբից ի վեր երկրում այսօրվա դրությամբ հայտնաբերվել Է կորոնավիրուսով ախտահարման 942 հազար 173 դեպք (+3590՝ մեկ օրվա ընթացքում):
Վերջին օրվա ընթացքում Վրաստանում կորոնավիրուսից ապաքինվել Է 1955 մարդ, համավարակի սկզբից ի վեր՝ 904 հազար 903: Թբիլիսիում վերջին օրվա ընթացքում գրանցվել Է ախտահարման 1569 նոր դեպք:
Վրաստանում վերջին օրվա ընթացքում արվել Է կորոնավիրուսի 39 հազար 315 թեստ. 26 հազար 302-ը՝ հակագենի եւ 13 հազար 13-ը՝ ՊՇՌ-թեստ: Դրականության ցուցանիշը (թեստավորում անցածների ընդհանուր թվից ախտահարվածների բաժինը), հունվարի 4-ի տվյալներով, կազմում Է 9,13 տոկոս, երկու շաբաթվա ընթացքում՝ 5,67 տոկոս, յոթ օրվա ընթացքում՝ 6,26 տոկոս:
Կորոնավիրուսի առաջին դեպքը Վրաստանում հայտնաբերվել Է 2020 թվականի փետրվարի 26-ին: COVID-19-ի նոր օմիկրոն շտամը երկրում գրանցվել Է 2021 թվականի դեկտեմբերի 20-ին, հաղորդել Է Sputnik-ը:

Количество жертв коронавируса в Грузии превысило 14 тысяч
За последние сутки от коронавируса в Грузии скончались 67 человек, всего с начала пандемии жертвами COVID-19 стали 14 009 человек. Как передает Арменпресс, об этом сообщает пресс-служба правительства.
Всего с начала пандемии в стране зафиксировано 942 173 случая заболевания коронавирусом (+ 3 590 за сутки). За последние сутки в Грузии от коронавируса вылечились 1 955 человек, с начала пандемии – 904 903.
В Тбилиси за последние 24 часа выявлено 1 569 новых случаев инфицирования.
В Грузии за последние сутки сделано 39 315 тестов на коронавирус: 26 302 – на антиген и 13 013 – ПЦР-тестов.
Доля инфицированных в общем числе протестированных по данным за сутки составляет 9,13%, за две недели – 5,67% , за семь дней – 6,26%.
Первый случай коронавируса в Грузии выявили 26 февраля 2020 года. Новый штамм COVID-19 "омикрон" был зафиксирован в стране 20 декабря 2021 года.