Հայտնի է, թե ինչ տեսակի պատվաստանյութ է նվիրել Հունգարիան Հայաստանին
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մարդասիրական օգնության շրջանակներում Հունգարիան 100 հազար դեղաչափ «ԱստրաԶենեկա» պատվաստանյութ է նվիրաբերել Հայաստանին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ առողջապահության նախարարությունը:
Հայաստանին աջակցություն տրամադրելու մասին ավելի վաղ հայտարարել էր Հունգարիայի արտաքին գործերի նախարար Պետեր Սիյարտոն:
Հայաստանում հասանելի են «Կորոնավակ» (միայն 2-րդ դեղաչափ), «ԱստրաԶենեկա», «Սպուտնիկ-Վի», «Սինոֆարմ», «Մոդերնա» պատվաստանյութերը: Պատվաստումներն իրականացվում են առողջության առաջնային պահպանման կազմակերպություններում, շարժական կետերում: Կարող են պատվաստվել նաև օտարերկրյա քաղաքացիները: Պատվաստումներն անվճար են:

Венгрия подарила Армении 100 000 доз вакцины «АстраЗенека»
В качестве гуманитарной помощи Венгрия передала Армении в дар 100 000 доз вакцины «АстраЗенека». Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Министерство здравоохранения РА. Ранее о помощи Армении сообщил министр иностранных дел Венгрии Петер Сийярто.
В Армении доступны вакцины «Коронавак» (2-ой компонент), «АстраЗенека», «Спутник-V», «Синофарм» и «Модерна». Прививки проводятся в организациях первичной медико-санитарной помощи и в передвижных пунктах. Иностранные граждане также могут быть вакцинированы. Прививки бесплатные.