Բենետը Սալիվանի հետ քննարկել է Իրանի ատոմի շուրջը բանակցությունների ընթացքը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իսրայելի վարչապետ Նաֆտալի Բենետը դեկտեմբերի 22-ին Երուսաղեմում քննարկել Է Վիեննայում իրանական ատոմի շուրջը բանակցությունների ընթացքն ազգային անվտանգության հարցերով ԱՄՆ-ի նախագահի օգնական Ջեյք Սալիվանի հետ: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին հայտնել Է Իսրայելի նախարարների կաբինետի ղեկավարի դիվանատունը:
«Վարչապետ Նաֆտալի Բենետն այսօր առավոտյան Երուսաղեմում վարչապետի դիվանատանը հանդիպել Է ԱՄՆ-ի ազգայն անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանի հետ: Նրանք քննարկել են Վիեննայում Իրանի եւ աշխարհի տերությունների միջեւ բանակցությունները եւ մի քանի լրացուցիչ հարցեր, որոնք ընդհանուր հետաքրքրություն են ներկայացնում երկու երկրների համար»,- ասված Է հայտարարության մեջ:
Սալիվանը, որն Իսրայել Է ժամանել դեկտեմբերի 21-ի երեկոյան, մինչեւ վարչապետի հետ բանակցություններն աշխատանքային հանդիպում Է անցկացրել հրեական պետության Ազգային անվտանգության խորհրդի ղեկավար Էյալ Հուլատայի հետ, հավելել են դիվանատանը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Беннет обсудил с Салливаном ход переговоров по атому Ирана
Премьер-министр Израиля Нафтали Беннет обсудил ход переговоров по иранскому атому в Вене с помощником президента США по национальной безопасности Джейком Салливаном на встрече в среду в Иерусалиме. Об этом сообщила канцелярия главы израильского кабмина, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Премьер-министр Нафтали Беннет встретился сегодня утром с советником по национальной безопасности США Джейком Салливаном в канцелярии премьер-министра в Иерусалиме. Они обсудили переговоры между Ираном и мировыми державами в Вене и несколько дополнительных вопросов, представляющих общий интерес для обеих стран", - говорится в заявлении.
Салливан, который прибыл в Израиль во вторник вечером, до переговоров с премьером провел рабочую встречу с главой Совета по национальной безопасности еврейского государства Эялем Хулатой, добавили в канцелярии.