Փաշինյանը մեղադրել է Ադրբեջանին տարածաշրջանային կոմունիկացիաների բացման հարցը փակուղի մտցնելու մեջ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանը փորձում է փակուղի մտցնել տարածաշրջանային կոմունիկացիաների բացման հարցը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ադրբեջանի նախագահի փորձերը տարածաշրջանային կոմունիկացիաների բացումը զուգահեռել Լաչինի միջանցքի հետ՝ որեւէ աղերս չունի մինչ օրս այդ թեմայով տեղի ունեցած քննարկումների, ստորագրված հայտարարությունների հետ և անընդունելի է Հայաստանի համար։
Այս դիրքորոշումը հստակ կարտահայտեմ այսօր նախատեսված եռակողմ հանդիպման ընթացքում»,- հայտարարել է Փաշինյանը։
Աշխատանքային այցով Բրյուսելում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը դեկտեմբերի 14-ին առանձնազրույց է ունեցել Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հետ։ Ավելի ուշ սպասվում է նրանց և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի եռակողմ հանդիպումը:

Pashinyan accuses Azerbaijan of bringing the issue of opening regional communications to deadlock
YEREVAN, DECEMBER 14, ARMENPRESS. Azerbaijan is trying to bring the issue of opening regional communications to a deadlock, ARMENPRESS reports Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan wrote on his Facebook page.
"The attempts of the President of Azerbaijan to make parallels between the opening of regional communications with the Lachin corridor have nothing to do with the discussions and statements signed on this topic so far. It is unacceptable for Armenia.
"I will clearly express this position during the trilateral meeting scheduled for today," Pashinyan stated.
On December 14, Prime Minister Nikol Pashinyan, who is in Brussels on a working visit, had a private talk with European Council President Charles Michel. Later, a trilateral meeting with the participation of Azerbaijani President Ilham Aliyev is expected.