Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է ԱՄԷ նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Արաբական Միացյալ Էմիրությունների հիմնադրման 50-րդ տարեդարձի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահ, շեյխ Խալիֆա Բին Զայեդ Ալ Նահյանին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմից, մանրամասնելով, որ Արմեն Սարգսյանը, մասնավորապես, վստահություն է հայտնել, որ Հայաստանի և Միացյալ Էմիրությունների համագործակցության առկա մակարդակն առավել կամրապնդվի և կզարգանա՝ ի շահ երկու երկրների և ժողովուրդների:
Տոնի առթիվ նախագահ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել նաև Արաբական Միացյալ Էմիրությունների Դաշնային գերագույն խորհրդի անդամ, Շարժայի Էմիրության կառավարիչ, շեյխ Սուլթան Բին Մուհամմադ Ալ Կասիմիին, Արաբական Միացյալ Էմիրությունների փոխնախագահ, վարչապետ, Դուբայի Էմիրության կառավարիչ, շեյխ Մուհամմադ Բին Ռաշեդ Ալ Մաքթումին և Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահի՝ ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական, շեյխ Տահնուն Բին Զայեդ Ալ Նահյանին:

Армен Саркисян поздравил президента ОАЭ
По случаю 50-летия образования Объединенных Арабских Эмиратов президент Республики Армения Армен Саркисян направил президенту Объединенных Арабских Эмиратов шейху Халифа бен Заид Аль Нахайяну поздравительное послание.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщили в Аппарате президента. Армен Саркисян, в послании выразил уверенность, что нынешний уровень сотрудничества между Арменией и Объединенными Арабскими Эмиратами будет и в дальнейшем укрепляться и развиваться во благо народов двух стран.
По случаю праздника президент Саркисян направил поздравительные послания также члену Верховного федерального совета Объединенных Арабских Эмиратов, правителю Эмирата Шарджи шейху султану Бин Мухаммаду аль Касими, вице-президенту Объединенных Арабских Эмиратов, премьер-министру, управляющему Эмирата Дубай шейху Мухаммаду бин Рашед Аль Мактуму и советнику президента Объединенных Арабских Эмиратов по вопросам национальной безопасности шейху Тахну бин Зайеду Аль Нахайяну.