Ոստիկանությունը մեկ օրում բացահայտել է հանցագործության 56 դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` նոյեմբերի 15-ից 16-ը Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության ստորաբաժանումները բացահայտել են հանցագործության 56 դեպք, որից 3-ը՝ նախկինում կատարված։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանությունից, մասնավորապես բացահայտվել է մարմնական վնասվածք պատճառելու՝ 9, անձնական ունեցվածքի գողության՝ 7, խարդախության՝ 6, ընտանեկան բռնության՝ 5, գույքը դիտավորությամբ վնասելու՝ 3, անձի առևանգման, խուլիգանության և թմրամիջոցի հայտնաբերման՝ 2-ական, սպանության, պետական-հասարակական ունեցվածքի գողության, բնակարանային գողության, հարկերից խուսափելու, դրամանենգության, պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու, իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնության, իշխանությունը յուրացնելու նախապատրաստության, ծանր վիրավորանք հասցնելու, քվեարկության գաղտնիությունը խախտելու, առանց հափշտակելու նպատակի ավտոմեքենային կամ տրանսպորտային միջոցին ապօրինաբար տիրանալու, բժշկական սպասարկում իրականացնող անձանց կողմից պարտականությունները ոչ պատշաճ կատարելու, խոշտանգման, ինքնիրավչության, սպանության սպառնալիքի, կեղծ օղի իրացնելու և փաստաթղթի կեղծիքի՝ 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 2 անհետ կորած, 7 հետախուզվող։ Կամավոր ներկայացել է 15 հետախուզվող։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է ավտոմեքենա փախցնելու՝ 2 և անձնական ունեցվածքի գողության 1 դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 12 պատահար. 2 մարդ զոհվել է, 15-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Полиция за сутки раскрыла 56 случаев преступлений
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 15 и 16 ноября подразделения Полиции РА раскрыли 56 случаев преступлений, из которых 3 - ранее совершенных.
Как сообщили «Арменпресс» в пресс-службе полиции, в частности, раскрыто 9 случаев причинения телесных повреждений, 7 случаев кражи личного имущества, 6 случаев мошенничества, 5 случаев семейного насилия, 3 случая умышленного повреждения имущества, по 2 случая похищения человека, хулиганства и обнаружения наркотиков, по 2 случая убийства, кражи государственно-общественного имущества, квартирных краж, уклонения от уплаты налогов, фальшивомонетничества, злоупотребления должностными полномочиями, насилия в отношении представителя власти, по 1 случаю нарушения тайны голосования, незаконного завладения автомобилем или транспортным средством без цели хищения, ненадлежащего исполнения обязанностей лицами, осуществляющими медицинское обслуживание, пыток, угрозы убийства, сбыта фальшивой водки и подделки документов.
Обнаружены 2 без вести пропавших граждан и 7 разыскиваемых. Добровольно явились 15 разыскиваемых.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 2 случая угона автомобиля и 1 случай кражи личного имущества.
За минувшие сутки в республике зарегистрировано 12 дорожно-транспортных происшествий, в результате которых 2 человека погибли, 15 получили телесные повреждения разных степеней тяжести.