Բռնցքամարտի ԱԱ. Չալոյանն հաղթել է, Մադոյանը` դուրս մնացել հետագա պայքարից
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականի անդամները շարունակում են ելույթներն աշխարհի առաջնությունում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` աշխարհի առաջնության 1/16-րդ եզրափակիչում Դավիթ Չալոյանին բաժին էր հասել բավականին դժվար մրցակից՝ Ուկրաինան ներկայացնող Ցոնտե Ռոգավան: Ուկրաինայի հավաքականում ընդգրկվելու համար իր երկրի առաջնությունում Ռոգավան պարտության էր մատնել մինչև 22 տարեկանների Եվրոպայի չեմպիոնին: Առաջին ռաունդում հայ մարզիկը հաղթեց 3:2 հաշվով: Երկրորդ ռաունդում Դավիթը էլ ավելի մեծացրեց իր առավելությունը: Հասկանալով, որ պարտվում է, երրորդ ռաունդում Ռոգավան նետվեց առաջ: Այս ռաունդը բավականին բարդ ստացվեց: Երկու բռնցքամարտիկներն էլ միմյանց շատ ուժգին հարվածներ հասցրեցին: Բայց Չալոյանը շատ ավելի լավ էր դիմավորում մրցակցին և նրան բռնում էր հենց իր գրոհի վրա: Արդյունքում այս ռաունդում էլ մրցավարները առավելությունը տվեցին Չալոյանին և հայ մարզիկը հաղթեց մրցավարների միաձայն որոշմամբ:
1/8 եզրափակիչում Չալոյանը կմրցի Կոլումբիան ներկայացնող Քրիստիան Սալգադոյի հետ:
Հայաստանի մյուս ներկայացուցիչ Գուրգեն Մադոյանը պարտություն կրեց 1/16 եզրափակիչում` զիջելով լեհ Դամիան Դուրկաչին:

Чемпионат мира по боксу: Давид Чалоян одержал победу, Гурген Мадоян выбыл из борьбы
Как сообщает «Арменпресс», в 1/16 финала чемпионата мира у Давида Чалояна был достаточно серьезный соперник - Цонте Рогава, представлявший Украину. Рогава перешел в сборную Украины, после победы над чемпионом Европы до 22 лет в чемпионате своей страны. В первом раунде армянский спортсмен выиграл со счетом 3:2. Во втором раунде Давид увеличил преимущество. Понимая, что проигрывает, Рогава в третьем раунде был активнее. Этот раунд оказался довольно сложным. Оба боксера предприняли много ударов. Но Чалоян был лучше соперника. В итоге, и в этом раунде рефери предпочтение дали Чалояну, армянский спортсмен победил единогласным решением рефери.
В 1/8 финала Давид Чалоян встретится с колумбийцем Кристианом Сальгадо.
Другой представитель Армении Гурген Мадоян проиграл в 1/16 финала, уступив польскому боксеру Дамиану Дуркачу.