Բռնցքամարտ. Հովհաննիսյանը ԱԱ-ում մեկնարկել է հաղթանակով, Մանասյանը պարտվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականի անդամ, Եվրոպայի չեմպիոն Արթուր Հովհաննիսյանը հաղթանակով մեկնարկեց աշխարհի առաջնությունում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Սերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում ընթացող աշխարհի առաջնության 51 կգ քաշայինների 1/16 եզրափակիչում Հովհաննիսյանը մրցեց Գերմանիան ներկայացնող Արգիշտի Տերտերյանի հետ ու պարտության մատնեց 5:0 հաշվով: 1/8-րդ եզրափակիչում Արթուր Հովհաննիսյանի մրցակիցը կլինի ԱՄՆ ներկայացուցիչ Հիլ Ռոսկոն:
Հայաստանի մյուս ներկայացուցիչներից Նարեկ Մանասյանը մեկնարկում պարտություն կրեց: 92 կգ քաշային կարգի 1/32 եզրափակիչում հայ բռնցքամարտիկը ուժերը չափեց Իտալիայից Ազիզ ԱբբեսՄոուհիդայնի հետ ու զիջեց:

Артур Ованнисян на чемпионате мира по боксу стартовал с победы, Нарек Манасян проиграл
Член сборной Армении, чемпион Европы Артур Ованнисян на чемпионате мира по боксу стартовал с победы.
Как сообщает «Арменпресс», в 1/16 финала в весовой категории до 51 кг на чемпионате мира, проходящем в Белграде, Сербия, Ованнисян боролся с представителем Германии Аргишти Тертеряном и одержал победу со счетом 5:0. В 1/8 финала Артур Ованнисян встретится с боксером из США Хиллом Роско.
На старте проиграл боксер сборной Армении Нарек Манасян. В 1/32 финала в весовой категории 92 кг армянский боксер боролся с Азиз Аббес Мухидаином из Италии и проиграл ему.