Բռնցքամարտիկ Գուրգեն Մադոյանը հաղթանակով է մեկնարկել աշխարհի առաջնությունում
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականի անդամները հաջող են մեկնարկում աշխարհի առաջնությունում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Սերբիայի մայրաքաղաք Բելգրադում ընթացող աշխարհի առաջնության 67 կգ քաշային կարգում Գուրգեն Մադոյանը 1/32 եզրափակիչում մենամարտեց սլովակ Ալյազ Սիրցելիի հետ: Բոլոր 3 ռաունդներում մրցավարները առավելությունը տվեցին Մադոյանին: Վլադիմիր Ենգիբարյանի անվան մարզադպրոցը ներկայացնող բռնցքամարտիկը հոկտեմբերի 2-ին կանցկացնի երկրորդ մենամարտը: Մրցակիցը լեհ Դամիան Դուռկաչն է:
Ավելի վաղ Եվրոպայի մինչև 22 տարեկանների չեմպիոն 57 կգ քաշային Արթուր Բազեյանն աշխարհի առաջնությունում անցավ հաջորդ փուլ։ Կշռման արարողության ժամանակ նրա մրցակցի քաշը թույլատրելիից ավելին է եղել, և հաղթանակը հայ մարզիկին է շնորհվել:

Боксер Гурген Мадоян стартовал на чемпионате мира с победы
Как передает «Арменпресс», на чемпионате мира, который проходит в Сербии, в Белграде, Гурген Мадоян в 1/32 финала в весовой категории 67 кг боролся со словаком Алязом Сирцели. Во всех трех раундах арбитры преимущество отдавали Мадояну. Второй поединок воспитанника школы имени Владимира Енгибаряна состоится 2 октября. Его соперник - Дамиан Дуркач из Польши.
Ранее, на чемпионате Европы до 22 лет в следующий тур перешел Артур Базеян (57 кг). При взвешивании его соперник весил больше разрешенного, и победа была присуждена армянскому спортсмену.