Ռուսաստանը և Թուրքիան հաջողությամբ համագործակցում են միջազգային ասպարեզում
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ Սոչիում տեղի ունեցող հանդիպման ժամանակ հայտարարել է, որ Թուրքիան և ՌԴ-ն հաջողությամբ համագործակցում են միջազգային ասպարեզում:
Այս մասին, ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հայտնում է ռուսական ՌԻԱ Նովոստին:
«Միջազգային մակարդակում մենք բավականին հաջող համագործակցում ենք: Ես նկատի ունեմ և՛ Սիրիան, և՛ մեր շփումները, և՛ Լիբիայի հարցում համագործակցությունը: Ռուս-թուրքական կենտրոնը ակտիվորեն գործում է Ադրբեջանի և Հայաստանի սահմանին հրադադարի ռեժիմը վերահսկելու հարցում»,- ասել է Պուտինը:
Պուտինը հավելել է, որ երկրների միջև համագործակցությունը կայունության երաշխիք է:
«Բանակցությունները երբեմն բարդ են, բայց ավարտվում են դրական արդյունքով: Մեր գերատեսչությունները սովորել են փոխզիջումներ գտնել, որոնք շահավետ են երկու երկրների համար»,- հավելել է Պուտինը:

Россия и Турция успешно сотрудничают на международной арене
На встрече с президентом Турции Реджеп Тайип Эрдоганом в Сочи президент России Владимир Путин заявил, что Турция и Россия успешно сотрудничают на международной арене.
«Арменпресс» сообщает это со ссылкой на «РИА Новости».
«Мы достаточно успешно сотрудничаем на международном уровне. Я имею в виду Сирию, сотрудничество по Ливии. Российско-турецкий центр активно следит за прекращением огня на азербайджано-армянской границе», - завил Владимир Путин.
Он добавил, что сотрудничество между странами - залог стабильности.
«Переговоры иногда бывают трудными, но заканчиваются положительным исходом. Наши учреждения научились находить компромиссы, выгодные обеим странам», - сказал Путин.Читайте на: Հայերեն