Հայաստանը կարևորում է Տաջիկստանի հետ փոխհարաբերությունների ամրապնդումը. Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Էմոմալի Ռահմոնին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Տաջիկստանի Հանրապետության նախագահ Էմոմալի Ռահմոնին՝ Անկախության 30-ամյակի առթիվ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Արմեն Սարգսյանն իր ուղերձում, մասնավորապես, նշել է.
«Հայաստանը մեծապես կարևորում է Տաջիկստանի Հանրապետության հետ փոխհարաբերությունների ամրապնդումը։ Մեր երկրները ծավալում են արդյունավետ և փոխշահավետ համագործակցություն ինչպես երկկողմ հիմքի վրա, այնպես էլ միջազգային և տարածաշրջանային մի շարք կազմակերպությունների շրջանակներում։
Համոզված եմ, որ մեր համատեղ ջանքերը հետագայում ևս կնպաստեն ամենատարբեր ոլորտներում Հայաստանի և Տաջիկստանի միջև կապերի խորացմանը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»։

YEREVAN, SEPTEMBER 9, ARMENPRESSS. President of Armenia Armen Sarkissian sent a congratulatory letter to President of Tajikistan Emomali Rahmon on the 30th anniversary of Independence, the Armenian President’s Office told Armenpress.
“Armenia attaches great importance to the strengthening of mutual relations with the Republic of Tajikistan. Our countries run a productive and mutually beneficial cooperation both within bilateral format and the framework of a number of international and regional organizations.
I am convinced that our joint efforts will contribute to the deepening of the ties between Armenia and Tajikistan in different areas for the benefit of our peoples”.