Վրաստանում հասարակական տրանսպորտի աշխատանքի սահմանափակումը կտեւի մինչեւ սեպտեմբերի 13-ը
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Համավարակի դեմ պայքարի միջգերատեսչական համակարգող խորհուրդը Վրաստանում հասարակական տրանսպորտի աշխատանքի սահմանափակումը երկարացրել Է մինչեւ սեպտեմբերի 13-ը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Խորհրդի նախնական որոշմամբ, հասարակական տրանսպորտի աշխատանքի սահմանափակումը, որը մտցվել Էր երկրի համաճարակաբանական իրադրության բարդանալուց հետո պետք Է գործեր մինչեւ սեպտեմբերի 4-ը:
«Հասարակական տրանսպորտի աշխատանքի սահմանափակումը երկարացվելու Է մինչեւ սեպտեմբերի 13-ը: Սեպտեմբերի 15-ից մինչեւ հոկտեմբերի 4-ը դպրոցներում ուսումնական գործընթացը կվերսկսվի հեռավար ռեժիմով:
Նմանօրինակ կարգավորումը կտարածվի բարձրագույն ուսումնական եւ մասնագիտական ուսումնարանների վրա: Մինչեւ հոկտեմբերի 4-ը կսահմանափակվի դաստիարակչական հաստատությունների աշխատանքը»,-հայտարարել Է Համավարակի դեմ պայքարի միջգերատեսչական համակարգող խորհրդի օպերատիվ շտաբի ղեկավար Գեորգի Գիբրաձեն, հաղորդել Է Sputnik-ը:

Ограничение на работу общественного транспорта в Грузии продлено до 13 сентября
Межведомственный координационный совет по борьбе с пандемией продлил ограничения на работу общественного транспорта в Грузии до 13 сентября, передаетАрменпресссо ссылкой наSputnik.
По первоначальному решению совета, ограничение на транспорт, введенное после осложнения эпидемиологической ситуации в стране, должно было действовать до 4 сентября.
"Ограничение на работу общественного транспорта будет продлено до 13 сентября. Учебный процесс в школах с 15 сентября до 4 октября будет возобновлен в дистанционном режиме. Аналогичная регуляция будет распространяться на высшие учебные и профессиональные училища. До 4 октября будет ограничена работа воспитательных учреждений", - заявил глава оперативного штаба координационного совета Георгий Гибрадзе.