Արայիկ Հարությունյանը ծանոթացել է Առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի գործունեությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանն աշխատանքային այց է կատարել ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմին։
«Խորհրդակցությանը մասնակցել են վարչապետի աշխատակազմի տեսչական մարմինների աշխատանքների համակարգման գրասենյակի ղեկավար Արթուր Ասոյանը, Տեսչական մարմնի կենտրոնական ապարատի ղեկավար կազմը և տարածքային կենտրոնների ղեկավարները»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ հայտնում են ՀՀ կառավարությունից:
Արայիկ Հարությունյանին ներկայացվել են 2019 թվականից ի վեր Տեսչական մարմնում տեղի ունեցած բարեփոխումները, քննարկվել են ընթացիկ աշխատանքները և առկա խնդիրները։
Նշվում է, որ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը տվել է կոնկրետ հանձնարարականներ առկա խնդիրները լուծելու և նախատեսված բարեփոխումներն առաջ մղելու նպատակով։

Араик Арутюнян ознакомился с деятельностью Инспекционного органа здравоохранения и труда
Руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян с рабочим визитом посетил Инспекционный орган здравоохранения и труда.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении,во встрече приняли участие начальник Бюро по координированию работ инспекционных органов при аппарате премьер-министра Артур Асоян, руководящий состав и главы территориальных подразделений инспекционного органа.
Араик Арутюнян ознакомился с проводимыми в инспекционном органе с 2019 года реформами, также были обсуждены текущие работы и существующие проблемы.
Руководитель аппарата премьер-министра дал конкретные поручения по решению существующих проблем и продвижению намеченных реформ.