Արտակ Դավթյանն ու Հասան Կալոևը քննարկել են ՀԱՊԿ անդամ պետությունների ռազմական անվտանգությանն առնչվող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն օգոստոսի 27-ին ընդունել է ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Հասան Կալոևիգլխավորած պատվիրակությանը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՊՆ-ից տեղեկացնում են, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀԱՊԿ անդամ պետությունների ռազմական անվտանգության և ՀԱՊԿ ռազմական բաղադրիչի հետագա զարգացման վերաբերյալ հարցերը։
Առանձնակի ուշադրության են արժանացել ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի գործունեության կատարելագործմանն ուղղված որոշ դրույթներ։

Chief of General Staff, First Deputy Head of CSTO Joint Staff discuss military security of CSTO member states
YEREVAN, AUGUST 27, ARMENPRESS. Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces, Lieutenant-General Artak Davtyan received today the delegation led by Lieutenant-General HasanKaloev, first deputy chief of the CSTO Joint Staff, the defense ministry told Armenpress.
Issues relating to the military security of the CSTO member states and the further development of the CSTO military component were discussed during the meeting.
The sides paid special focus to some of the provisions aimed at improving the activity of the CSTO Joint Staff.