Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Վոլոդիմիր Զելենսկուն
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկուն՝ երկրի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա 30-ամյակի առթիվ:
Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ՀՀ նախագահի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությանը, ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
«Համոզված եմ, որ մեր ժողովուրդների ավանդական բարեկամությունն ամուր և կայուն հիմք է Հայաստանի և Ուկրաինայի միջպետական հարաբերությունների զարգացման ու փոխշահավետ նախաձեռնությունների իրականացման համար»:

Президент Армен Саргсян поздравил Владимира Зеленского
ЕРЕВАН, 24 АВГУСТА, АРМЕНПРЕСС. Президент Армен Саргсян направил поздравительное послание Президенту Украины Владимиру Зеленскому в связи с национальным праздником страны - 30-летием Дня независимости.
Как передает«Арменпресс» со ссылкой на сообщение, распространенное аппаратом президента РА, в сообщении, в частности, говорится:
«Убежден, что традиционная дружба наших народов является прочной, стабильной основой для развития межгосударственных отношений между Арменией и Украиной и реализации взаимовыгодных инициатив».