Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Վոլոդիմիր Զելենսկուն
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկուն՝ երկրի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա 30-ամյակի առթիվ:
Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ՀՀ նախագահի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությանը, ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
«Համոզված եմ, որ մեր ժողովուրդների ավանդական բարեկամությունն ամուր և կայուն հիմք է Հայաստանի և Ուկրաինայի միջպետական հարաբերությունների զարգացման ու փոխշահավետ նախաձեռնությունների իրականացման համար»:

YEREVAN, AUGUST 24, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian has sent a congratulatory letter to President of Ukraine Volodymyr Zelensky on the 30th anniversary of the country’s national day – the Independence Day, the Armenian President’s Office said in a statement.
“I am convinced that the traditional friendship of our nations is a firm and stable base for the development of inter-state relations and implementation of mutually beneficial initiatives between Armenia and Ukraine”, the letter reads.